Meezek : Zombie a jiní pošuci

andam 30.06.2004

Moje drahá přítelkyně se vrátila z několika denního pobytu u mistra Dobeše. Je úplně naruby, z uší ji lezou hadi, na hlavě má zapáchající hnůj a z úst ji vytéká močůvka. Ale je se svým zjevem spokojená. Rozumí si. Nové názory vykopnou ty staré a vždy spustí lavinu nadějí, úlevy a porozumění. Tak vypadá setkání s rohatým. On ví jak napumpovat pomalu působící jed měnící živou bytost v zombie v divadelní hře nazvané duchovní cesta.

Z textu : „ Po návratu z kláštera jsem sama sebou. Záleží mi na mne samotné a přizpůsobivé služebnictví je jen vzpomínkou. Rozhodnutí žít plně svůj život, využít ho k růstu, což je poznání sebe v životních situacích. Dívat se lidem do očí znamená pohlížet na sebe z jiného úhlu. Vše je v pohybu a mysl určuje náš směr. Housenková dráha na kterou se pokouším pohlížet z povzdálí. Dívám se a jsem prohlížena. Energie z tvých sdělení mě provází a povzbuzuje“.

Tvrzení „jsem sama sebou.“ Zajímavé. Jsme přece vždy sami sebou pokud nezapočítáváme ten soubor zautomatizovaných individuálních vyhranění. Ten kdo je sám sebou o tom skutečně nepotřebuje mluvit, natož přemýšlet a deklarovat. Ani buk v lese nemusí o sobě tvrdit vedle stojícímu dubu – hele vole, já sem buk. Vždycky jím byl. Jsme to co jsme, s jasným začátkem a jasným koncem. Pokud ovšem nepopřete vlastní člověčí existenci tvrzením, že jste ministr nebo policajt.

„Záleží mi na mne samotné.“ To už je lepší. Pokud chcete poznat iluzornost vlastního ega, tak ho vyšperkujte. Neperte se s ním a hlavně ho neodmítejte. Protože potom se dostanete do schizofrenního vztahu dvou eg a to je práce na palici. Jedna část tvrdí, že stojíte v podstatě za hovno a druhá nepřetržitě fňuká. „Rozhodnutí žít plně svůj život, využít ho k růstu, což je poznání sebe v životních situacích.“ Nevím co to je plně žít svůj život. Nějakým zázrakem budeme lépe močit, rychleji kousat, kvalitněji trávit, tlačit více zatočené bobky. Co to je proboha plně žít svůj život, když ho už tak či tak nepřetržitě žijeme. Možná je tím myšleno překroutit opět strukturu myšlení a dělat nové, úžasné věci. To ale neznamená plně žít svůj život – to znamená být posedlý snem. Život si žije sám o sobě, naše přemítání nad ním je k ničemu.

„Dívat se lidem do očí znamená pohlížet na sebe z jiného úhlu.“ Kulantně řečeno, od teď si budu o sobě myslet něco úplně jiného než předtím. Nevidím rozdíl, nový odpad. „Dívám se a jsem prohlížena.“ Kým asi ? Kdopak nás tak pozorně prohlíží ? Bůh ? Ďábel ? Nakonec. Bůh je od samého prvopočátku produktem strachu. Nakonec ďábel taky. Oba jsou protipólem stejné fantazie. Když jste s Bohem, tak škemráte a kupčíte se svým životem. Tady dole to stojí docela za prd. Ale tam nahoře – tam to bude nekončící extáze. Prdelatý andílci, znudění Mistři, jednotvárná vážná hudba a řeky božského chlastu. Bůh je vláčen jak prodejná děvka v kostelech, v knihách, v kázáních. Každý se ho snaží zotročit. Tahá se do bojujících armád, používá se k manipulaci, k vyjednávání. Bůh prostě není – protože jinak by byl poblit od hlavy až k patám.

A ďábel ? Stejná písnička. Jeden nemůže existovat bez druhého. Protože ani vlastní myšlení nerozpozná úzkou stezku prostředkem. A o tom mluvil Buddha, který byl nakonec nekompromisně zprzněn desítkami soupeřících škol. Buddha mluvil o velké nicotě, o prázdnu. Ale to palice nedokáže vstřebat, prostě to nejde. Protože vždy najde protiklad. A myšlení potřebuje cestu, vidět pokrok a sát nové představy. Buddhisté mluví o utrpení. Ale utrpení potřebuje i štěstí, jinak by nebylo vidět a s čím srovnávat. Nakonec utrpení je utrpením, pokud ho tak definujeme. Neviděl jsem jelena, který by nadával na špatnou trávu, líné myslivce nebo odpornou zimu. Trpět dokážeme pouze my lidé a to dává tu správnou šťávu rohatému. Neboť vyhýbání se utrpení a lačnění po štěstí nás štve do vydávání nové a nové energie. Karma není nic jiného než neustálá nespokojenost s bytím.

Nakonec život vypadá jako bláznivý slalom mezi tyčemi štěstí a neštěstí, radosti a bolesti, dosahování a ztráty. Ani si nevšimneme, že projíždíme cílem s napřaženou kosou. Myšlení nepřetáhneme za oponu smrti, i když by naše ego rádo prošlo. To by byl zástup. Majetek, tituly, znalosti, pravdy, příbuzenstvo ... Proto jsou všechny duchovní a spirituální cesty maratónem na běžícím pásu. Nic se neděje. Měníme názory, postoje, akci a reakci. Život si toho příliš nevšímá – není produktem civilizovaného mozku. Prostě je a basta.

Musel jsem proplavat mnoho močůvkových jezer duchovního poznání abych si jednou řekl dost. Žádný nový odpad, žádné dosahování, žádná cesta. A hlavně – žádný boj. Boj vždy vyvolává třenici v hlavě. Pokud tedy „cesta“ – tak totální úklid vlastního domu. Vyprázdnění, bezstarostné kálení na názory, myšlenky, cíle. Bez podmíněného nároku na souhlas, přátelství, nadšení, zaujetí, odměnu a pokrok. Velký odporný nic, nudný a neúčastný. To je správné apartmá pro neposedné ego. Nezájem. Tam někde by se mohlo začít sypat.Možná. A když ne – taky dobrý. Proč ho vyhazovat oknem, když se vrátí dveřmi ? Když se nás drží jako klíště, tak mu to dopřejme. Nemá smysl s čímkoliv bojovat, protože protistranu to vždy posiluje. Ať si dělá co chce, co umí, na co stačí.

Nakonec, je to zábavné. Co nesmíte, co nemůžete, kde se máte brzdit, co nemáte říkat a psát ? Soudce z vlastní hlavy z vás bude otrávený, co s vámi, nic nefunguje. Tresty se minuly účinkem. Žádná mrkev zavěšená před otevřenou slinící mordou. Nic, ve předu nic není a vzadu taky ne. Co by tam mělo být ? Nová premiéra něčeho zaručeného, fungujícího a motivujícího. Nebo úžasný film pro pamětníky. Srát na to.

Dík Andamovi za přístup na net.

Meezek

Vše výše napsáno je totální kravina napsané jen a jen pro mé vlastní pobavení. Mé ego samozřejmě nevyjímajeKomentáře

Nejsi přihlášen/-á. Komentáře tady můžou číst a přidávat pouze přihlášení uživatelé.
30.06.2004 12:27
Děkuji,že jsem si mohla přečíst tu tvou totáální kravinu,ach jak mě těší kraviny;-) seru …
30.06.2004 12:38
O co tady vlastně jde?O nic!Nikdy o nic nešlo a přesto všichni okecávají to krásné nic nálep…
30.06.2004 18:40
Hej, Mezku, disponuje tvé drahé ego nějakým jménem? Kdo jsi?
30.06.2004 18:54
Mezek český neboli kopytník obecný přežvýkavý. Semlel jsem již mnoho chutné stravy - Osha, T…
30.06.2004 22:34
Jméno ? toho přec známe, je to jeden z dalších ukecaných tlučhubů a ještě jeho velké ego s …
01.07.2004 11:11
Kolem mého chlívku se toulá mnoho křiklounů. Nevím co vyžadují, trochu sena, přespat, nebo j…
01.07.2004 12:03
méééééééééé bůůůůůůůůůů ;-) sanjása ten jenž byl sežrán a následně vysrán;-)))
02.07.2004 06:24
toto su dobre diskusky kurva medzi tolkimi MISTRAMI sa nenajde zdravi clovek?
02.07.2004 10:08
Mezi MISTRY nemůžeš hledat zdravého člověka. A propó, jak vypadá "zdravý" člověk ? Není to t…
02.07.2004 12:17
chi chi chi ach, můj dětinský smích;-))) pojdme si postavit hrádek z písku a totálně se vy…
03.07.2004 20:36
Krá...! vrána
18.07.2004 13:21
No ta Vam dostatočne Jebe... A čo tak psychiatria nevoňala by Vám??? …
19.07.2004 18:08
Ó Tome. Snažíš se vychovat lidskou smečku ? Prodáváš snad vlastní sen ? Máš jistotu, že lidé…
20.07.2004 12:28
cha,cha,cha (:omlouvám se všem za mé bláznivoučké projevy:) chi,chi,chi (:sanjása:)

Přihlásit se

Chceš upozornění na Osho akce?
Pozvánky na Osho akce:
10.12.2021 Praha Poznejte esenci a prohlubte své znalosti OSHO meditací a získejte jistotu v jejich vedení na výcviku se senior lektorkou Vatayanou (Puna). Naučíte se také jak být s lidmi v přítomnosti, komunikovat jasně a ze srdce, jak jít hlouběji a odpovídat na otázky.
16.12.2021 Lažany 17.-19. prosince 2021 Meditace a Keramika s Amar a Satyou. Tyto víkendy zkombinujeme tvořivost s meditací. Bude prostor pro meditace, kterými vás provede Amar a prostor pro kreativitu v keramické dílně se Satyou.