Diskuze - zápisky

Nishkam -- ShangriLa -- 12:13  28.11.2018, Středa
Dekuji ZenSho za podnet!
Stranku Odkazy jsem trochu opravil.
Skutecne ty diskuze tady utichly pred lety, hlavne kvuli tomu, ze vsichni dnes diskutuji na soc. sitich. Nova generace je tam, starsi generace vetsinou uz nediskutuje :)
ZenSho -- 16:06  14.11.2018, Středa
No, v sekci komunita jsou i odkazy a tam je třeba i toto: www.oshoinfo.sk - slovensky.

Mě to přesměrovalo na nějaké půjčky!
To jako vážně? Proč jste nechali takto upadnout web o Oshovi?!

Ach jo ...
ZenSho -- 16:01  14.11.2018, Středa
Podle všeho dva roky do diskuze nikdo nic nenapsal, jaký to má důvod? Doufal jsem, že tento web má své zájemce, ale asi ne,nebo? Byla by to obrovská škoda ...
Nishkam -- 13:21  25.11.2016, Pátek
UPD: nové změny na stránkách. Odteď se znovu zobrazují komentáře pod příspěvky pro přihlášené uživatele. Tato diskuze brzy bude také pouze pro přihlášené.
Nishkam -- z Lažan -- 16:08  03.11.2014, Pondělí
Dnes jsem spustil nový redesign těchto stránek! Případné komentáře nechte prosím tady.
Roman -- z postele -- 16:18  04.10.2014, Sobota
Mozno bol osho sektar, mozno nie, ale jedno je iste, ze jeho meditacne techniky funguju a to aj na zdravei fyzickeho tela. Ja vobec netusim, ci ma nieco prezite a ci to vsetko co vytvoril vytvoril iba na zaklade poznania psychologie cloveka, ale je fajn, co vytvoril a pomaha to.
Nishkam -- 23:32  29.05.2014, Čtvrtek
Jirko, diky za tvuj cas, ale places na spatnem hrobe. Misto cteni knizek a filozofovani, zkus nekdy zajit na meditaci. Ty, ktere vytvoril Osho, jsou skvele.
Jirka -- Ústí nad Orlicí -- 00:57  19.05.2014, Pondělí
"CAUSA OSHO"

Ještě než se tady rozepíšu o Oshovi,jak ho VNÍMÁM JÁ,byl bych rád aby to nebylo brané jako nějaké "kopání do mrtvol" Osho je už mrtvý,a já nežiju životy jiných,ve smyslu že bych se ztotožňoval s nějakou negativitou vůči komukoliv,teď jen můj pohled na tohoto indického Rasputina..
Napřed jen určitá fakta-potom můj komentář k tomu.

Budu citovat z knih: Richard Škvařil-Had leze z víry
Christopher Hitchens-Bůh není veliký
A.P.Tycho-Tak mnoho cest
a možná něco z netu.

Bělovousý Ind v temné čepici protkávané stříbrem, k nám dorazil prostřednictvím svých knih hned na počátku devadesátých let,krátce poté "co opustil své tělo". Jeho jméno Osho Rajneesh by se mělo spíš psát Ošo Rádžníš,ale na obálkách knih českých překladů je uveden pod anglicky psanou značkou Osho Rajneesh-i když byl nakonec z USA vypovězen.
A zavedl se vskutku úderným způsobem.Zatímco indičtí svatí mužové,sanjásinové,docházejí k osvícení léty meditací někde v klidu,Rajneesh nabídl uspěchaným Američanům a Evropanům cestu mnohem kratší a strmější-aktivní neboli dynamickou meditaci,vycházející
z hinduismu a tantrického buddhismu.

Mysl je vězení-prohlásil Osho a k pravému osvícení se člověk dopracuje až se vzdá svého boha nebo bohů. "Nevíte kde je Bůh je,nikdy nikomu nedal svou adresu,nikdy." Přitom ovšem "Boží adresa je guru". Guru Osho Rajneesh. Osho necítí potřebu své výroky nijak logicky vysvětlovat-pokud je někdo zpochybňuje,sám dokazuje svou neosvícenost. Od toho kdo je zasvěcován,je nutná naprostá kapitulace-zasvěcení je kapitulace..prohlašuje.
Vede své věřící k procesu kdy dosahují spojení s Bohem hysterií,zběsilými tanci,"kosmickým sexem",a naprostým uvolněním zábran.
Tak dostanou smysly to,po čem touží-cíl? Prázdnota. Já nemá být chráněno ale zničeno. Jiná Oshova metoda k osvícení je "meditace mystické růže". Rajneeshovi sanjásinové obou pohlaví prožívají v jednom sledu týdem pláče,a týden smíchu-načež se věnují sledování vlastních pocitů. Základním pocitem by měla být ne-jistota,vědomí toho že nic není trvalé,pevné,stálé. Osho zde vlastně jen zpevňuje pocity moderního člověka,prožívajícího zpochybňování snad všech jistot-od jistoty boha,pře jistotu lásky až po jistotu vědy. " Bůh je naprosto divoký" Bůh nikdy nevkročí do vačich zahrad,jsou příliš lidské,nikdy nevkročí do vašich zahrad,vašich domů,jsou příliš těsné. Boha nikdy nepotkáte na vyšlapaných cestách..

Odkud se vzal tento kazatel,tento guru,jehož adresa ma být adresou boží?

Narodil se v roce 1931 v insickém státě Madhjapradéš a původně se jmenoval Móhan Čandra Rádžníš. Jak tvrdí jeho ctitelé,od dětství se věnoval hledání pravdy o životě,a když ve čtrnácti letech zažil své první duchovní osvícení,své první satori,začaly se následky duchovního úsilí projevovat na jeho tělesném zdraví. Nemoci mu zůstaly až do konce života,a Rajneesh je ještě vnitřně posiloval chorobným strachem z nich.Když v pozdějším věku přijímal návštěvy,musel se každý příchozí nejprve vykoupat a umýt si vlasy-Rajneesh trpěl utkvělou že s prachu něčích vlasů dostane astmatický záchvat. Před jeho pokojem stál sluha,který každému před vstupem vlasy očichal,jestli je má opravdu čisté.

Od svých dvaadvaceti let let začal "žít v souladu s vnitřním zákonem života,bez vědomí vlastního Já"-neboť prý jeho lidské vědomí dosáhlo nejvyššího stavu.
pO univerzitních studiích přednášel deset let filosofii na vysokých čkolách v Rádžpuru a Džabalpúru,načež ze rozhodl plně se věnovat meditaci. Putoval Indii jako "učitel Osho" a v roce 1968 založil v Bombaji svůj první ašram-jakýsi meditační tábor,po sedmi letech přesídlil do Púny,kde ustavil nové středisko hnutí,ašram čítající kolem pěti až sedmi tisíci vyznavačů. Ti později tvrdli že kvůli "odhalování lidského pokrytectví" se stal často terčem úředních útoků.
Šlo samozřejmě o to,že "pokrytcům. se nelíbil způsob jímž své ovečky osvobozoval od vášní,totiž aktivity vedoucí ke smyslovému vyžití. Zběsilé tance končící sexuálními orgiemi nejspíš opravdu nebyly tím,co Rajneeshovi indičtí sousedé očekávali od svatého muže.

A tak "učitel Osho"-jehož stoupenců bylo už po celém světě asi čtvrt milionů,odchází roku 1981 do Spojených států.jelikož se mezitím stačil stát mužem nesmírně bohatým,nebylo pro něj zatěžko založit ve státě Oregon vlastní městečko-Rajneespuram,v němž žilo pět tisíc věrných a někdy se na festivaly sjíždělo až dvacet tisíc věrných.
Obyvatelé komunity zde den co den bezplatně dvanáct hodin denně pracovali,za což jim bylo odměnou,že směli svého gurua zahlédnout při ranní projíždce v jednom z jeho devadesáti tří automobilů značky Rolls Royce.
V té době vedla město Rajneeshova americká pobočnice Sheila Birnsteilová-"učitel Osho"-totíž právě procházel tříapůlletým obdobím mlčení.
Roku 1985 pobočnice Rajneespuram opustila a udala svého šéfa pro řadu finančních machinací a dalších nezákonných aktivit. Výsledkem bylo obvinění Rajneeshe podle čtyřiatřiceit paragrafů,pokut čtyřista tisíc dolarů a vypovězení z USA na pět let.
TEHDY SE SVĚŘIL PŘÁTELŮM,JAKÁ JE TO PRO NĚHO ÚLEVA,ŽE NEMUSÍ POKRAČOVAT VE HŘE NA BOŽSKÉHO UČITELE.
Vrátil se do Indie,kde byl okamžitě vykázán,Interpol totiž informoval své pobočky v celém světě o pašování,obchodu s drogami a prostituci,jichž se Osho a lidé z nelbližšího okolí dopouštěli. Roku 1986 krátce po odchodu z Indie ho vypověděli z Řecka,Švýcarska,Švédska,Anglie,Irska,tam se dozvěděl že ho nepřijme ani Holandsko,Německo,Itálie. Na měsíc se uchytil v Uruguayi,potom na pár dní na Jamajce a v Portugalsku,až se znechucen cestováním když ho vyhostilo jedna dvacet zemí,vrátol do Indie,povedlo se a ve městě Púna dožil až do smrti v roce 1991.

Osho začal mít v Americe problémy, když v době své největší slávy úplně ztratil soudnost a začal mít stále větší požadavky na svůj luxus.Žádal Sheilu,jako hlavní pokladní aby mu z prostředků komunity hodinky za 1,5 miliónů dolarů a nechala dovézt nový Rols Royce kterých měl už přes devadesát. Na každý den požadoval nové meditační roucho v hodnotě až deset tisíc dolarů. Protože peníze rychle ubývaly, a nebylo ani na základní zajištění provozu a život obyvatel komunity,odmítala Sheila stále častěji platit vysoké účty za guruovu rozmařilost. Zákonitě začalo docházet k roztržkám a odcizení. Když se nepohodli a jejich spor přerostl ve vzájemné podání žalob u soudu,opustila Sheila narychlo USA,a tak i samotný Radžníš uznal že je nejvyšší čas sbalit kufry-jeho pokus o útěk ale nevyšel,byl zatčen,postaven před soud a odsouzen mj.i za organizování nelegálních sňatků-k pokutě 400 000 dolarů a k deprtaaci z USA.

CHristopher Hitchens ve své knize "Bůh není veliký" píše o své návštěvě ašramu mj.....

Pro extatické návštěvníky nebo nebo turisty, představoval ašram vnější podobu spirituálního místa,kde mohli v exotickém a luxusním prostředí rozjímat o věcech mezi nebem a zemí. Brzy jsem ale zjistil že se tu děje něco nedobrého.Přicházela tam spousta lidí s narušenou nebo poznamenanou psychikou,kteří hledali radu nebo pomoc. Někteří byli bohatí-ke klientům nebo poutníkům patřil i vzdálený člen britské královské rodiny- a podle prvního doporučení,jak to bývá zvykem i u některých jiných vyznání- se měli vzdát svého majetku.
Důkazem takového jednání byla i celá flotila guruových Rols Royceů a která byla považovaná za největší sbírku svého druhu na světě.
Poté,co se návštěvníci nechali takto poměrně svižně oškubat,byli žáci zapojeni do skupinového vyučování.
A právě tady se začaly dít nechutné věci. Film Wolfganga Dobrowolneho-AŠRAM-natočeného tajně bývalým oddaným stoupencem a upraveného pro můj dokument,ukazuje "hravý" pojem kundalini ve skutečném světle.
V jedné charakteristické scéně je jedna mladá žena nejdřív vysvlečena do naha,poté ji obstoupí muži a křičí na ni,a upozorňují ji na její tělesné i duševní nedostatky tak dlouho,až se celá ponížená a plná pocotu vlastní méněcennosti,rozpláče. V tom ji k sobě přivinou,objímají ji,utěšují a sdělí ji,že nyní má "rodinu". Dívka vzlyká,cítí masochistickou úlevu a pokorně se stává členkou společenství.
Není jasné,co musela udělat aby získala zpět své šaty,ale sám jsem v tomto směru slyšel věrohodná a nepříjemná svědectví.
Při jiných vyučovacích hodinách zaměřených na muže,se děly věci natolik drsné,že při nich praskaly kosti a vyhasínaly životy. Jednoho Němce,vzdáleně spřízněného s rodem Windsdorů,už po jedné takové seanci nikdo nespatřil a jeho tělo bylo okamžitě spáleno,aniž si dal někdo práci s ohledáváním mrtvoly.

Později jsem se náhodou potkal s lidmi, kteří,to po dlouhém a nikam nevedoucím studiu Bhagavanových myšlenek nakonec vzdali. Jedno měli společné-prázdný pohled.

Tak to jsou některá fakta o Oshovi. Každý komu je tento "guru" nějak blízký,ať si to přebere jak chce...

Teď můj náhled na tohoto podvodníka. Asi před deseti lety jsem jeho knížky dost žral. Líbil se mi jeho smysl pro humor,kritika církví a vůbec všeho,nic nenechal anž by to nezkritizoval,a to často vtipně a rázně.
Cituje rúzné autory,světce,mistry,bere si z každého učení co se mu hodí a dá to do vtipného,a ne nesmyslného kontextu. A to semi vždycky líbilo. Jenže....jak jsem četl jiné věci a hlavně začal přemýšlet,postupně mi došlo,že tento podvodník ví intelektem velice dobře o čem mluví- jenže je to všechno odněkud přebrané,vyčtené,a pomíchané do "Osho" kotejlu který se má zalíbit co nejvíce lidem,kteří mají rádi "originalitu",jiný přístup,exotiku. Za jeho učením NENÍ osobní zkušenost,esence pravdy-jen slova. Jak to vím? Nevím,cítím. To není argument,ale když jsem kdysi četl jeho knížky,všiml jsem si že kopíruje druhé.
Osho je-byl- nebezpečný podle mě- tím,že zneužil své inteligence,charismatu a nakonec vlastně i smyslu pro humor,pro své naprosto světské a sobecké zájmy. Dneska jsou obchody plné jeho knih-Osho se vyjadřuje jako znalec ke všemu-od Boha až k sexu. Znal dobře indické duchovní prostředí,byl velmi sečtělý,učil filosofii,proto poznal dobře psychiku a psychologii člověka.
Tak toho prostě využil.. Je to špatné,je to dobré? To,co často v knihách píše není špatné-PRO MĚ-špatné je pro mě to,že je to cezené přes síto lživého komedianta.

Tímto nechci nikoho od čtení jeho knih odrazovat,i já jsem to kdysi baštil. Pokud na to,co to je za "filosofii" nepřijde člověk sám,stejně to nepřijme..:-)
Jarča -- MB -- 13:53  16.05.2014, Pátek
Dobrý den. Prosím, mohli byste mi pomoc? V které knize od OSHY najdu promluvu o vztahu dítě a rodiče, a rozvedené rodiče a závist s žárlivostí mezi sebou? Děkuji. Jarča
Pavel -- 14:11  09.04.2014, Středa
No jo ala já facebook nemám a ani nehodlám. K této stránce mám srdeční vztah. Chodím na ní již velmi dlouho. :-)
• QixQix • -- 00:43  10.07.2013, Středa
Ty meditace jsou popsany v oranžové knize meditací. Adresa na stažení je

http://www.uloz.to/xRGV44QT/osho-bhagwan-shree-rajneesh-25-knih-pdf-rar
Ján -- Slovensko -- 20:06  23.05.2013, Čtvrtek
Čaute , prosím vás neviete niekto o niakej knihe kde osho rozobera 112 metod meditacii? (alebo aj niaky iny autor)................... pripadne este niake meditacie od osha ? ( oranžova kniha, meditace - tieto dve mam ....
Ďakujem
seminko nadeji -- z domu -- 13:25  21.04.2013, Neděle
miluji vás
Nishkam -- 10:47  28.03.2013, Čtvrtek
tak nějak, Pavle. :) Diskuze jsou zbytečné aneb všichni diskutují na facebooku.
Pavel -- 19:04  18.03.2013, Pondělí
Žije tady ještě vůbec někdo? Nebo tento servr žije svým vlastním meditačním životem? :-)
Bílé oblaka plují a nestarají se kam..prostě jen plují.
Nishkam -- 15:42  28.12.2011, Středa
Ahoj Eli, Igorkovo jmeno a tel jsem zmenil. Komentare k prispevkum bohuzel psat nejde. Byly zrusene pred casem hlavne kvuli spamu.
Ten clanek je cely zastaraly. Pokud vim, aktualni info je ze si kazdy muze vybrat jmeno sam na www.neosannyas.org Pripadne jmena davaji ruzni lide - krome Milarepy, take napr. Arun z Nepalu nebo Sugandho, nebo Veeresh atd.
Az budu mit trochu casu, prispevky procistim nebo doplnim.
Kazdopadne dekuji za zpravu. :) Kdyby jsi chtela napsat samostatny prispevek (napr. o koncertech Milarepy), posli mi ho emailem. Mas-li, posli k nemu i nejake foto. At se dari!
Eli -- sugama -- 12:07  09.12.2011, Pátek
Ještě něco, chtěla jsem přispět k článku o sanjás jménu, ale nejde mi to, abych se dostala do komentářů. Můžeš mi poradit? Jméno je otitž možné získat u nás v létě, kdy již 4.rokem přijede Oshův žák a hudebník Milarepa, který vždy dává i sanjás jména a je to spojeno s krásnou oslavou s živou hudbou. Děkuji.Hezký víkend. MaDevaTantra
Eli -- sugama -- 12:01  09.12.2011, Pátek
Ahoj Nishkame,prosím Tě můžeš změnit Igorkovo jméno ze Sw.Anand Shunyam na Sw.Prem Agni a také tel.číslo - 608 708 996.Děkuji, MaDevaTantra - Eli
rahom -- to nevadí -- 15:27  03.05.2011, Úterý
Jaroslave Novotný je to, jak to říct aby jsi se nepoložil, je to dlouhý zkus to zkrátit a bude to . . . .
Esspweb -- Custom Essay Writing -- 13:05  23.03.2011, Středa
Great webiste. Keep up the good work.
[url=http://www.essayprovider.com/]Custom Essay Writing[/url]
Martin -- Z domu -- 23:34  28.01.2011, Pátek
Lidi bez bezposkvrny v duši jsou silní a chtějí konat různé věci které se mohou vymknout kontrole, uspokojení vším možným svého já – můžeme praktikovat různé bojové či duševní techniky aby se dala duše do rovnováhy – ale zažít tamto je pro nás důležitější nebo ne- svázání plamenů - Je cesta- Ale proč nenásledovat svoje srdce k duševnímu růstu – ( Mohli by jsme někoho zranit ) Co probíhá v duši je určitá čára či kruh, pocity,Láska, nenávist atd. Já jsem se třeba zaměřil na určité otázky duše které jsi z nitra a pozorováním uvědomuji a tohle není všechno, ale uvědomil jsem si dříve ,že Svět je jeden velký oceán - Vibruje 22:38Po filozofii u mě následuje očista - vrácení se s toho zpět - Vyprázdnit se
NU :D
Co na to říkáš
Jaromír Montana -- Šumava -- 20:40  26.12.2010, Neděle
Jaroslave, poklonu za tvůj text, ti dávám.
Rahom -- 14:28  09.11.2010, Úterý
Co jsi pořád dělal už jsem Tě dlouho neviděl. Ále deset let jsem meditoval o životě. Jó a co jsi zjistil. Zjistil jsem, že život je jako rampouch. No dobrá a myslíš že je to pravda? Myslím že asi né...OOOllééé
Jaroslav Novotný -- z F-M -- 00:52  23.10.2010, Sobota
PŘIJATÉ ZPRÁVY
Jaronovo

Přijaté zprávy
Našeho bytí
Chrání nás od soužití
S těma kdo pronásledují nás
Učí nás jak nemilovat
Každého z vás
V našem nitru to vře, skřípe
Voláme po soucitu
Chceme milovat a být milováni
Stále to samé vrací se nám

Mé bytí začíná v srdci
Kde život i existence kvete
I začíná
Nevolám po soucitu
Život začíná opustit vše.
Vše staré
i nepotřebné,
jednoduchá věc

Odvaha milovat je víc
Než věčný boj
A ti nás učí, kdo křičí
Chci být milován
A tak cestou
nudnou Píseň pějí
věky zažitou strachem pokrytou

Bojí se změny v nás
Sami prožít by chtěli láskou být
Tu svobodu volnost srdce zažít
Pojď otevřít oči v srdci
Toť náš cíl
Miluj, miluj a odvahu měj
Jsem stále s tebou
I při tobě…
Stočený do klubíčka
Nehodlám jen být
Můj i tvůj je směr láskou daný

Láska je cesta
A cesta je směr i cíl
Pak milovat je odměnou
Je o nás o nás všech

Probuďme v sobě touhu odvěkou
Býti sami sebou
Nikým se neovládat nejít jako ovce
Vždyť život náš stojí za to
A láska v nás se v lásku pojí
Odhoďme zábrany,
zrušme pomyslné čáry
které nás tlačí k zemi svou tíží
dodejme sami sobě odvahy
vždyť chceme žít
a svobodu zakusit
Pro ní jsme tady a teď…
svůj život spojili

Milovat je proti všem
Lásku rozpoutat
Pak výsledky i plody nést
Láska pak dostavujíce se
Dříve než se naděješ
Je to pak dar
A ti všichni proti
z toho nebudou mít nic
hrady i zámky i kostely i hmotné statky
se hroutí pod naší láskou

překonejme tu jejich slabost
nenechme se ovládat
vždyť jsou stejné nic jako sami
ti kdo o nich smýšlejí
Netvořme si tu lůzu přepychu i luxusu
Odvahou v srdci svém
Věřme,
že od valu chamtivci sami utečou
Ať jsou to vůdcové i kněží
Před láskou utečou
Zažeňme strach
Poznejme jak odvaha srdce posiluje
Láska se rozzáří hluboko v nás
Milujme srdcem,
Radost i veselí rozhazujme
Rozplyňme se v davu s láskou

Každého mamona to rozpráší
Vítr roznese
Staňme se odvahou tím čím jsme
Zakusme svojí svobodu
Milovat i dávat
Bez podmínek i čekání
A vše jen tiše přijímat
Toť realita jediná

Mamoni to vědí
A tak nás děsí, radujíce se
nechť jsme ve strachu schoulení
Mažou nám med jaké to prý není

Nebuďte jejich obětí
Zůstaňte sami sebou
Tím čím jste už od dětství

Říkáš že to utopické jest…?
To tě učili mluvit tak i myslet…?
Vyzkoušej uvidíš…
Odvahu měj a pak mluv i kritizuj

Vždyť i bůh smyšlená postava jest
Aby jste byli jen hřích i trest
Slyším vás…
Že to rouhání je…

Kněží třesou se
politici klepou se
vůdcové na kolena padají
bohatí smyčku utahují

Bojí se Nás a lásky
Lásky v našich srdcích
Neměli by komu vládnout
Nikoho ovládat…
To jejich bolest, má to není…

TAK ODVAHU MĚJME AŤ HROUTÍ SE JIM SVĚT
Jaromír Montana -- 23:35  08.09.2010, Středa
Drahá Aninocka

Hledej útočiště jen uvnitř sama sebe a nikde jinde.
A když se naučíš opravdové meditaci, pak jistě pochopíš, kdo byl mistr Osho.
A pamatuj, že většina lidí, kteří se učí od Osha jdou cestou slepoty, protože nepochopili skutečné jádro jeho učení. Vkládají do toho své ego, svou mysl, své předsudky a to přináší jen iluzi.
Medituj alespoň intenzivně 5 let a pak si znova přečti učení Osha a pak pochopíš zcela jistě čistou esenci jeho učení.
aninocka -- slovensko, galanta -- 16:05  01.09.2010, Středa
Zaujimal by ma dialog o Oshovom zivote, kedze som citala vela knih od neho, a takisto muverim, lenze moj duchovny majster ma na neho nazor, ze sa nespraval vhodne ku spolocnosti.
bol rebel to je iste, ale z citania jeho zivotopisu som pochopila, ze tie machinacie v usa mala na svedomi jeho sekretarka, ci nie? Co vlastne robil takeho? Ved my tu nie sme preto, aby sme sa psrisposobovali nejakym vseobecnym pravidlam a normam..
nishkam -- 09:14  29.07.2010, Čtvrtek
Olgo, pro jine jmeno - asi na matriku :)
Pokud se ptas na sannyas jmeno, tak nejlepe meditovat nekam do Osho meditacniho centra a tam Ti to info prijde
Olga -- od počítače .) -- 13:41  24.07.2010, Sobota
prosím, může mi někdo poradit?
chci jiné jméno - nebo další nebo jak to říct. POMOOOC :)) o.
Olga -- od počítače .) -- 13:40  24.07.2010, Sobota
prosím, může mi někdo poradit?
chci jiné jméno - nebo další nebo jak to říct. POMOOOC :)) o.
Jaromír Montana -- 18:34  22.06.2010, Úterý
PRO ŽENSKÉ BYTOSTI

Den, dva, tři, co na tom záleží.
Kdo jsi? Kde jsi? Nic neběží. Nic se nemění.
Chladný průvan proletěl, dlaně ledové.
Jsi jako zářivá hvězda, která každým dnem vyhasíná.
Ano, všichni stárneme a umíráme. Tak nedopusť, aby to bylo dříve než musí.
Probuď se a pořádně se podívej. Já nejsem ten, co tě trápí, co ti ubližuje.
Tak proč takové pohrdání?
Ty, já nebo ostatní jsme stejní, jsme součástí tohoto vesmíru.
Chce to jen nádech, výdech a pochopení.
Až to pochopíš, budeš prožívat štěstí plné radosti a žádné utrpení či starosti.
Obejmi svého pravého muže, dokud můžeš. Nemarni už ani den.
Den, dva, tři, kolik ti zbývá?
Slunce zapadá a vychází, tak se usměj.
Otevři svou mysl i srdce, třeba se rozzáří.
Každý den je jedinečný, plných možností a okamžiků.
Měsíc, hvězdy či tvé děti, není to úžasné?
Kdo dokáže rozpoznat kapku deště od rosy?
Brána se zavřela a on odešel.
Už tam není, co na tom záleží.
Vše se stále mění a ztrácí se v prázdnotě. To je klid a harmonie.

Díváš se a nic nevidíš.
Jen prázdný pohled ve tvých očí.
Zrcadlo? Co je to?
Jen prázdný odraz lidské bytosti.
A přesto je život nádherný.Stavět domy, obchody či kláštery, jak legrační.
Filozofové, spisovatelé, soudci, herci, politici či prezidenti, jak hloupé figurky.
Když koza zamečí je v tom více pravdy.
To Ikkjú i on máme stejnou mysl.

Obejmi svého pravého muže a začni žít.
Líbej ho, miluj ho, mazli se s ním, vždyť zítra už tu nemusí být.
Zastav svůj strach, slabost a chytni ho za ruku.
Pak vezmi ho na cestu k jezeru, kde se měsíční paprsky odráží o hladinu.
Když odejde do jeskyně praktikovat cestu, zabal mu teplé věci.
Vždyť to dělá i pro tebe, pro všechny živé bytosti.
Zvuk meče seká doleva i doprava.
To je meč života. Cesta válečníků. Cesta soucitu a pravé lásky.
Zůstaň doma, neboť domov je tam, kde je tvá pravá láska, tvé srdce a především svoboda.
Nebuď jak hlupáci, co stále někam prchají.
Poslechni své kokoro (srdce i mysl). To je pravda.
Tolik slov, tolik řečí, co na tom záleží.
Smrt se ozvala, ale příští jaro ukáže ještě nádhernější květy.
Buď jako lotosový květ , plná soucitu a lásky pro všechny.
Buď otevřena všemu, co přichází, emoce tě nespasí.
Hněv, úzkost,strach, touha, připoutanost, city, láska, nenávist, to vše se nakonec rozpustí v prázdnotě tohoto vesmíru.
Pak objeví se světlo. Sluneční paprsek dotkne se mého srdce.
Medituje, medituje, medituje.
Hněv a strach střídá se s prázdnotou a harmonií.
Kdo jsi? Že už tam nejsi.
Už brzy odejde z tohoto světa, kde není láska ani nenávist. Kde bude jen harmonie, klid, ticho a mír.
Sněhová vločka rozpustila se v mé dlani.
Smrt a život? Co je to?
Láska a nenávist? Co je to?
Ty a já? Co je to?
JEN PROBUZENÍ VĚDÍ!
Jaromír Montana -- Šumava -- 18:37  19.06.2010, Sobota
Vše je pouze prchavá iluze ve Vašich myslích.
Je lepší prožít jeden okamžik pravdy, než tisíce běžných a průměrných.
A stejné je to i s lidmi.
Buďte velmi pozorní!
I malá nepozornost může zničit celý Váš dosavadní život.
Když zahodíte ego a přestanete do všeho vkládat Vaše předsudky, pak začnete vidět věci v úplně jiném kontextu.
A pak se začnou dít věci o kterých teď nemáte ani tušení, že existují.
Pak propukne láska a rozkvetou květy plné okamžiku pravdy a nastane pocit štěstí a souznění s celým vesmírem.
Starší

Přihlásit se

Chceš upozornění na Osho akce?
Pozvánky na Osho akce: