Meeezek : Jsem debil ?

Andam 23.07.2004
Jsi debil, meezku! Je to tak jednoduché. Kde začíná bolest ? D – ještě ne. DE – taky ne. DEB – stále ne, nerozumím. DEBI – nějaké jméno ? DEBIL – á, dotknul jsem se hranice bolesti. Jsi debil meezku! A je to tady.
.

Ovšem má to svá pravidla. Musím znát význam. Potom nastává ta dokonalá katastrofa. Ten kdo to řekne, napíše, je v tom nevinně. Já si musím vytvořit dokonalý mentální obrázek a také se s ním ztotožnit. Musím prostě uznat, že jsem debil. Poté to funguje. Je to šílený chyták. Někdy se lidé brání ?"Ty jsi taky debil „. To je moudré řešení, dvou debilům nebude smutno. A čím je člověk výše postavený, tím je zranitelnější a vlastně hloupější. Pokud prohlásím, že například president je prase, mohu čelit soudní žalobě za urážku na cti. Rozumný člověk by mohl rozpoznat, že není prase. Každý přece prase zná, minimálně z obrázku. To se ale nestává. Skoro každý se se štětináčem ztotožní a soud musí dokazovat, že dotyčná osoba skutečně není prase a vy se musíte omluvit, že jste asi špatně viděl. Jako by to nebylo od samého začátku jasné. To platí na každou nadávku.

Mluvím o systémové chybě. Kdo vlastně skutečně jsme ? Jsme souhrnem věcí jako je jméno, občanství, tělo, vzdělání ? Tomu je těžké uvěřit. Všechno je dočasné a vlastně i náhodné. A téměř vše se dá změnit a také se mění. Já se nedomnívám, že jsem soubor těchto atributů. Poté je těžké mě urazit, zaškatulkovat. Nevím, kdo jsem. Skutečně ne. Jediné co nezpochybňuji je, že jsem oživen a vybaven smyslovým vnímáním. Takže v kontextu s rozumnou a logickou myslí nejsem nikdo. Něco mě vyplivlo do této dimenze a něco mě opět vcucne.A celý ten balík harampádí tady nechám.Proč nad tím přemýšlet.

To snad měl na „mysli“ i Osho. Proč se zabývat něčím, co je tak proměnlivé, nestálé a vlastně nedůležité. Přiznejme si, že nás systém natlačil do tohoto způsobu uvažování. Jste směsicí různých věcí. Jméno – někdo prohlásí, že jste debil a utrpení je tady. Následují další utahováky – majetek ( nikdy ho nebude dost ), povolání – nikdy nebude to nejlepší, rodina, děti, zákony, občanství, způsoby chování, náboženství, pravdy. Nikdy to nebude dokonalé. A my přece usilujeme o to, něco dokázat, pomáhat lidem, duchovně růst, uživit rodinu, stát se oblíbeným, známým, milovaným. Tím vším se stáváme otroky, zapomínáme žít ze dne na den a nejsme spokojení. To je to popisované utrpení.

Chcete majetek, mějte si ho. Milenku, žádný problém. Mluvíte sprostě – je to jedno. Mějte všechno, pokud nebudete přehlížet vlastní Život. Pokud se budete prokopávat pod myšlenky, ne se s nimi rvát v meditaci, dostávat se do zdroje, odkud vzešly. Jsou všechna sprostá slova v prázdnotě, dokud nejsou vyslovena? Samozřejmě. Mohou se vyvolat kdykoliv. V prázdnotě je vše a potom prázdnota musí být a je vším. Neohraničený potenciál. Jen proto nám stále něco schází. Pomáháte druhým lidem ? Jen proto, že vyžadujete odměnu. Pomáhat ale nemyslet. Ale potom je jedno, co děláte. Na konci žádné činnosti není ani odměna a ani trest.

Tak se dostáváme dlouhým obloukem k egu. Ukažte mi ego. Jak vypadá ? S čím to všichni bojují a čeho se tak bojí ? Mácháme dřevěným mečíkem ve vzduchu a honíme přelud. Celý systém je přelud, stejně tak ego. Miliardy lidských fantazií se domluvilo na podvodu a to je to, co se cpe dětem i dospělým do hlavy. Vlastní rodiče připravují potomka na dráhu otroka. Je to smutný, houpačkový svět. Jeden vedle druhého. Otroci jsou si úžasně podobní. Chce to velmi ostrou pilu a odřezávat vlastní zkřivené pařáty. Nekompromisně. A je potřeba začít s těmi zrůdami ve vlastní hlavě. Soudí vás, pošlete je do řiti. Chválí vás, to samé. Tahají vás do budoucnosti, minulosti – nekompromisně odmítnout.

Nakonec, pokud budete chtít, se doklopýtáte do stádia, kdy vám vše bude jedno, bez názoru, bez cíle, bez očekávání = bez touhy. Neztratíte se. Začnete fungovat úžasným způsobem. Beze strachu, bez výčitek. Můžete vše, do všeho se můžete pustit a šáhnout po čemkoliv. Jako malé dítě. Už to nebude podmíněný život, smysl života a jiné „mělo by se, bylo by dobré, žádoucí, normální“ a jiné tlaky. Vyžaduje to ovšem rozhodnutí a snad i určitý díl odvahy.

Já osobně jsem získal obrovský klid, co získáte vy, je mi tradičně jedno. Ale přeji vám to. Jinak bych to nepsal.Komentáře

Nejsi přihlášen/-á. Komentáře tady můžou číst a přidávat pouze přihlášení uživatelé.
25.07.2004 22:26
Ticho po pěšině.... zdá se. Tak to zvaž. vrána
26.07.2004 12:09
chi,chi,chi che,che,che hu,hu,hu... sanjáso;)
29.07.2004 12:03
Se divím méééézek,že jsi se z toho všeho ještě "neposral",jak kolem tebe křičí m…
29.07.2004 21:18
jsi nesmírně moudrý, sanjáso, zdá se... chi, chi (Tvé oblíbené). vrána
02.08.2004 12:06
Já a moudrý? Já jsem jen hochu egoistycký debil co rád poučuje druhé "duchovními" k…
31.08.2004 10:58
prostě jsi...
19.09.2004 11:40
Co jiného může být tvor který podléhá egíčku a velice intenzivně se vypisuje na t…
03.10.2004 20:16
Bože, proč se všichni tak nesmírně bojí ega ? Proč, co nám ego tak hrozného udělal…
17.10.2004 10:16
OOlléé tak Osha nech Oschem zatím nasranej si TY a to neni pro začátek špatný, to je …
12.09.2005 13:25
ahojte..:-)

Přihlásit se

Chceš upozornění na Osho akce?
Pozvánky na Osho akce:
09.03.2018 Praha Otevírání srdce - Přijďte na tento třídenní seminář, kde v naprosto chráněném a podpůrném prostředí dovolíme, aby se naše srdce ponořilo do své pravdy. Budeme mu věnovat čas a prostor, osvobodíme srdce od fyzického a emočního stresu.
11.03.2018 Praha Emoční fitness CZ, společenská AUM meditace z Osho Humaniversity. Velmi intenzivní a zároveň zábavná forma práce s emocemi skrze prožitek a tělo.
22.03.2018 Osho ShangriLa Transformace traumatu. 22.-25.3. Lektor: Mouji, cena: 5250
31.03.2018 Osho ShangriLa Satori. 31.3.-6.4. Lektor: Ganga, cena: 13550
10.04.2018 Osho ShangriLa NLP Master a hypnóza podle Ericksona pro pokročilé - výcvik. první blok 10.-15.4. Lektor: Bhagat, cena: zašleme podrobnosti na požádání
28.04.2018 Osho ShangriLa Svoboda, důvěra, vedení. 28.4.-2.5. Lektor: Bhagat, cena: 6150
08.05.2018 Osho ShangriLa Dech - zdroj živosti a celistvosti. 8.-13.5. Lektor: Bhagat, cena: 7250
02.06.2018 Osho ShangriLa Osho Born Again (znovuzrození). 2.-9.6. Lektor: Amar, cena: 6550
15.06.2018 OSHO Love Praha Ha Osho Love meditační víkend s Yatri v Orlických horách. Zažít sebe ve své skutečné energii, očištěn, rozezvučen a roztančen. Víkend plný oslavy, hlubokého ticha a proudící lásky. OSHO aktivní meditace, tantrické techniky z knihy Book of Secret, bytí spolu.
21.06.2018 OSHO Love Praha Ha OSHO No Mind: 7-denní meditativní terapie v běžném životě.Skvělá příležitost očistit mysl od nánosů každodenního života a tak vstoupit do hlubokého ticha za myslí. Je to jedna z technik, která nám umožňuje osvobodit se od závislosti na potřebě terapeuta.
22.06.2018 Osho ShangriLa Více než dotek, úroveň 1. 22.-27.6. Lektor: Praphulla, cena: 9750
zobrazit všechny pozvánky na Osho akce