Sw.Anand Shunyam: Oshova Budhahall - krasna schizofrenie

shunyam 25.11.2002
V Oshove ashramu najdeme napis Gautama Budha Auditorium.Tento napis oznacoval nejvetsi meditacni halu v Pune a mozna v Indii i na celem svete. Veslo se do ni nekolik tisic lidi. Nekolik tisic lidi spolecne delalo ranni dynamickou meditaci a odpoledne Kundalini. Nekolik tisic lidi se vecer schazelo v bilem. Za ta leta tech nekolik tisic lidi vytvorilo desitky, stovky tisic.
Kolik prozitku, kolik probuzenych emoci, kolik zablesku osviceni ?
V teto hale sedaval Osho na svem kresle a spontanne prednasel v meditaci o meditacich. Tady poprve predstavil Mystickou ruzi, tri tydenni meditacni terapii. Tady se s nim take sanjasini rozloucili na jeho ceste posledni.

"Osho nikdy nezemrel a nikdy se nenarodil, jenom navstivil na kratko tuto planetu".

Byla krasna, byla vzdusna, byla naplnena energii, ale byla zaroven nelegalni.
Podle stavebniho zakona, podle mestske regulacni vyhlasky na tomto miste nikdy takova stavba nemela byt. Tato cast mesta je urcena pro bydleni a ne pro spolecenske akce.
Delitkem je prave spojka od ulice Koregon Park k hlavnimu vchodu.
Tech dveste metru, ktere stare Budhahall chybelo k legalizaci bylo nekonecne dlouhych.
Manazeri Osho international komuny museli trochu obchazet zakon, aby hala mohla fungovat.Budhahall mela vzdycky charakter docasne stavby.

Dovedu si zive predstavit, kolik usili, penez a lesteni klik to stalo.

A ted se dostavame k te krasne indicke schizofrenii.
Hala byla temer demontovana, site byly stazeny, konstrukce castecne rozlozena. Jeste nad bilou mramorovou podlahou se klene dlouhy konstrukcni oblouk.

A ted ta schizofrenie. Meststi radni tvrdi, ze stavbu je potreba odstranit, protoze je nelegalni.
Duchovni autority, Indie je prevazne pod vlivem duchovnich autorit, tvrdi, ze stavba je posvatne misto a temer narodni pamatka, takze je nutne ji zachovat.

Z teto schizofrenie sanjasini vytezili maximum.
Na teto poloodstranene stavbe, vlastne jenom na mramorovych zakladech poradaji programy.
Dnes tam probihal latindance a na druhe strane starodavna cinska lukostrelba. Rano se tam cvici Taici a nebo si lide proste uzivaji nahodnych meditaci.

Vsechno je vyznam.
Zvlastni vyznam maji udalosti na takovych vymeditovanych mistech.Vsechno je vyznam a zaroven urceni.
Na zakladech stareho vznika nove. Byl odstranen balast a zaklady zustaly. Na rozhrani legality a nelegality se deje spontanni lidska aktivita.

K tomuto tematu jsem mel setkani a dlouhy rozhovor s jednim z nejvyznamnejsich (nejmocnejsich) clenu " vyboru jednadvaceti ", coz je vedeni Osho international komuny.
A ona mi mimo jine sdelila (byla to ona), ze nyni v komune presne oddeluji, co je Osho a jeho slovo a jeho prani a co jsou slova a predstavy jeho zaku nebo manazeru.

Toto ma prakticky dusledek.
Podstatne vice davaji volnost ostatnim Oshovym centrum v zahranici. Ta byla vzdycky nezavisla, ale Puna se snazila deni v techto centrech trochu ovlivnovat lpenim na urcitych nazorech a dogmatech.
Napriklad byl povinny Hiv test pro vsechny programy bez ohledu na typ a intimitu programu a bez ohledu na situaci v te ci one zemi.
Z vlastni zkusenosti vim, ze jsem nekolikrat hajil dramaturgii naseho centra.
Prosazoval jsem tvorbu novych terapii, kombinace Oshovych meditaci s umenim, s novymi prirodnelecebnymi smery, nove formy v podobe celorocnich vikendovych skol.

Drive jsem se setkal casto s nepochopenim, nyni rikaji "Delate to dobre" a "Kazdy ma svuj styl" a chteji se k nam do Lazanek podivat.
Mimochodem na pristi roky je domluveno nekolik celosvetove uznavanych terapeutu jako mezinarodni oziveni nasehu programu. Budou delat vicedenni a tydenni skupiny a bude to nejlacinejsi v Evrope.

Ano, kazdy ma svuj styl a nova doba si zada nove formy.
Oni odstranuji nadbytecny balast a nechavaji zaklady.Komentáře

Nejsi přihlášen/-á. Komentáře tady můžou číst a přidávat pouze přihlášení uživatelé.
29.11.2002 07:07
ano
09.12.2002 10:21
Po dlouhe dobe to tu procitam a neverim vlastnim ocim...takove sympaticke prekvapeni, jako b…

Přihlásit se

Chceš upozornění na Osho akce?
Pozvánky na Osho akce:
24.05.2018 OSHO Love Praha Ha Malá OSHO Mystická růže. Amar nás pozve opět do prostoru za myslí pomocí této meditativní terapie. Během společného večera se budeme nořit do hloubky sama sebe prostřednictvím tance, džiberiše, smíchu, pláče, ticha a sdílení. Zažijeme hluboké očištění.
26.05.2018 OSHO Love Praha Ha Meditační mejdan OSHO Love Praha ha ha Zveme vás na celodenní Meditační mejdan Jde o nezávazné, přátelské setkání, kde spolu meditujeme, tančíme, sdílíme zdravé dobroty a hlavně potkáváme sami sebe a ostatní v rovině skutečného bytí….. tam za myslí :-)
02.06.2018 Osho ShangriLa Osho Born Again (znovuzrození). 2.-9.6. Lektor: Amar, cena: 6550
16.06.2018 OSHO Love Praha Ha Meditační víkend s Yatrim: Jsi víc, než si myslíš! Dovol si nahlédnout „za závěs“ a uvidět, kdo jsi, co opravdu cítíš a co je tvá nejhlubší touha. A dovol si to prožít a žít naplno. Osvoboď se a žij konečně svůj život. A uvidíš, že budeš překvapen.
21.06.2018 OSHO Love Praha Ha OSHO No Mind: 7-denní meditativní terapie v běžném životě.Skvělá příležitost očistit mysl od nánosů každodenního života a tak vstoupit do hlubokého ticha za myslí. Je to jedna z technik, která nám umožňuje osvobodit se od závislosti na potřebě terapeuta.
22.06.2018 Osho ShangriLa Více než dotek, úroveň 1. 22.-27.6. Lektor: Praphulla, cena: 9750
28.06.2018 Skalka 22 ČAS PRO LÁSKU A SAMOTU – DYNAMIKA VZTAHU se Sugandho. Seminář věnovaný zkoumání dynamiky vztahu – pro páry i jednotlivce
30.06.2018 Osho ShangriLa Oslava s hudbou a meditací. 30.6.-1.7. Lektor: Shangri La Team, cena: 1150
19.07.2018 Osho ShangriLa Tantra. 19.-22.7. Lektor: Gabriela Víchová Římská, cena: 4650
28.07.2018 Osho ShangriLa Oshova Mystická růže. 28.7.-18.8. Lektor: Amar, cena: 18550
24.08.2018 Osho ShangriLa Esence vztahu. 24.-29.8. Lektor: Bhagat, cena: 7250
zobrazit všechny pozvánky na Osho akce