Sw.Anand Shunyam: Oshova Budhahall - krasna schizofrenie

shunyam 25.11.2002
V Oshove ashramu najdeme napis Gautama Budha Auditorium.Tento napis oznacoval nejvetsi meditacni halu v Pune a mozna v Indii i na celem svete. Veslo se do ni nekolik tisic lidi. Nekolik tisic lidi spolecne delalo ranni dynamickou meditaci a odpoledne Kundalini. Nekolik tisic lidi se vecer schazelo v bilem. Za ta leta tech nekolik tisic lidi vytvorilo desitky, stovky tisic.
Kolik prozitku, kolik probuzenych emoci, kolik zablesku osviceni ?
V teto hale sedaval Osho na svem kresle a spontanne prednasel v meditaci o meditacich. Tady poprve predstavil Mystickou ruzi, tri tydenni meditacni terapii. Tady se s nim take sanjasini rozloucili na jeho ceste posledni.

"Osho nikdy nezemrel a nikdy se nenarodil, jenom navstivil na kratko tuto planetu".

Byla krasna, byla vzdusna, byla naplnena energii, ale byla zaroven nelegalni.
Podle stavebniho zakona, podle mestske regulacni vyhlasky na tomto miste nikdy takova stavba nemela byt. Tato cast mesta je urcena pro bydleni a ne pro spolecenske akce.
Delitkem je prave spojka od ulice Koregon Park k hlavnimu vchodu.
Tech dveste metru, ktere stare Budhahall chybelo k legalizaci bylo nekonecne dlouhych.
Manazeri Osho international komuny museli trochu obchazet zakon, aby hala mohla fungovat.Budhahall mela vzdycky charakter docasne stavby.

Dovedu si zive predstavit, kolik usili, penez a lesteni klik to stalo.

A ted se dostavame k te krasne indicke schizofrenii.
Hala byla temer demontovana, site byly stazeny, konstrukce castecne rozlozena. Jeste nad bilou mramorovou podlahou se klene dlouhy konstrukcni oblouk.

A ted ta schizofrenie. Meststi radni tvrdi, ze stavbu je potreba odstranit, protoze je nelegalni.
Duchovni autority, Indie je prevazne pod vlivem duchovnich autorit, tvrdi, ze stavba je posvatne misto a temer narodni pamatka, takze je nutne ji zachovat.

Z teto schizofrenie sanjasini vytezili maximum.
Na teto poloodstranene stavbe, vlastne jenom na mramorovych zakladech poradaji programy.
Dnes tam probihal latindance a na druhe strane starodavna cinska lukostrelba. Rano se tam cvici Taici a nebo si lide proste uzivaji nahodnych meditaci.

Vsechno je vyznam.
Zvlastni vyznam maji udalosti na takovych vymeditovanych mistech.Vsechno je vyznam a zaroven urceni.
Na zakladech stareho vznika nove. Byl odstranen balast a zaklady zustaly. Na rozhrani legality a nelegality se deje spontanni lidska aktivita.

K tomuto tematu jsem mel setkani a dlouhy rozhovor s jednim z nejvyznamnejsich (nejmocnejsich) clenu " vyboru jednadvaceti ", coz je vedeni Osho international komuny.
A ona mi mimo jine sdelila (byla to ona), ze nyni v komune presne oddeluji, co je Osho a jeho slovo a jeho prani a co jsou slova a predstavy jeho zaku nebo manazeru.

Toto ma prakticky dusledek.
Podstatne vice davaji volnost ostatnim Oshovym centrum v zahranici. Ta byla vzdycky nezavisla, ale Puna se snazila deni v techto centrech trochu ovlivnovat lpenim na urcitych nazorech a dogmatech.
Napriklad byl povinny Hiv test pro vsechny programy bez ohledu na typ a intimitu programu a bez ohledu na situaci v te ci one zemi.
Z vlastni zkusenosti vim, ze jsem nekolikrat hajil dramaturgii naseho centra.
Prosazoval jsem tvorbu novych terapii, kombinace Oshovych meditaci s umenim, s novymi prirodnelecebnymi smery, nove formy v podobe celorocnich vikendovych skol.

Drive jsem se setkal casto s nepochopenim, nyni rikaji "Delate to dobre" a "Kazdy ma svuj styl" a chteji se k nam do Lazanek podivat.
Mimochodem na pristi roky je domluveno nekolik celosvetove uznavanych terapeutu jako mezinarodni oziveni nasehu programu. Budou delat vicedenni a tydenni skupiny a bude to nejlacinejsi v Evrope.

Ano, kazdy ma svuj styl a nova doba si zada nove formy.
Oni odstranuji nadbytecny balast a nechavaji zaklady.Komentáře

Nejsi přihlášen/-á. Komentáře tady můžou číst a přidávat pouze přihlášení uživatelé.
29.11.2002 07:07
ano
09.12.2002 10:21
Po dlouhe dobe to tu procitam a neverim vlastnim ocim...takove sympaticke prekvapeni, jako b…

Přihlásit se

Chceš upozornění na Osho akce?
Pozvánky na Osho akce:
14.12.2017 OSHO Love Praha Ha Devageet osobní zubař Osho – přednáška o sebeléčení a sebetransformaci. Mimo jiné bude mluvit i o dentálních schůzkách a práci s Osho na jeho vlastním probuzení, o lásce a o vědomí, o meditací.Představí Transomatický Dialog -techniku pro rozpomenutí se.
15.12.2017 Lažany, 15.-17.12.2017 Meditační vikend s Amar v Karavanserai. Je to skvělá příležitost ponořit se do vnitřní hloubky. Použijeme Oshovy aktivní meditace a také tiché meditace. Společně vytvoříme denní program, v němž bude prostor pro vaše přání.
15.12.2017 OSHO Love Praha Ha OSHO No Mind: 7-denní meditativní terapie v běžném životě.Skvělá příležitost očistit mysl od nánosů každodenního života a tak vstoupit do hlubokého ticha za myslí. Je to jedna z technik, která nám umožňuje osvobodit se od závislosti na potřebě terapeuta.
22.12.2017 OSHO Love Praha Ha Devageet osobní zubař Osho – přednáška o sebeléčení a sebetransformaci. Mimo jiné bude mluvit i o dentálních schůzkách a práci s Osho na jeho vlastním probuzení, o lásce a o vědomí, o meditací.Představí Transomatický Dialog -techniku pro rozpomenutí se.
27.12.2017 Osho ShangriLa Porod. 27.12.2017 -1.1.2018 Lektor: Bhagat, cena: 7150
31.12.2017 OSHO Love Praha Ha OSHO Love Silvestr: „no East, no West, we are One“ Spolu s přáteli z jiných kultur a jiných jazyků vás zveme na oslavu. Ochutnávka OSHO meditativních terapií, meditace: Kundaliní, Večerní setkání s Oshem, Půlnoční most. A spousta muziky, tance, sdílení.
07.01.2018 Praha 1 Meditativní terapie OSHO Born Again! 7-denní proces (2h denně od 19:00), při kterém se znovu spojíte s dětskými kvalitami jako spontánnost, radost, ticho, vitalita, zvědavost hravost. Během druhé hodiny budete sedět v tichu.
10.01.2018 OSMC Lažánky UMĚNÍ ODPUSTIT-tantrický trénink. Pracujte na svém vztahu, tvořte lásku a harmonii. Jak opravdu odpustit sobě i partnerovi. Prožijete způsoby hlubokého odpuštění a naučíte se posvátný rituál Išta deva tantra, který osvobozuje.
19.01.2018 Lažany 19.-21.1.2018 Meditační vikend s Amar v Karavanserai. Je to skvělá příležitost ponořit se do vnitřní hloubky. Použijeme Oshovy aktivní meditace a také tiché meditace. Společně vytvoříme denní program, v němž bude prostor pro vaše přání.
09.02.2018 Osho ShangriLa NLP Practitioner a hypnóza podle Ericksona - výcvik. zahájení 9.-14.2. Lektor: Bhagat, cena: zašleme podrobnosti na požádání
16.02.2018 Osho ShangriLa Oceánská matka. 16.-18.2. Lektor: Sananda, cena: 3250
zobrazit všechny pozvánky na Osho akce