Sw.Anand Shunyam: Oshova Budhahall - krasna schizofrenie

shunyam 25.11.2002
V Oshove ashramu najdeme napis Gautama Budha Auditorium.Tento napis oznacoval nejvetsi meditacni halu v Pune a mozna v Indii i na celem svete. Veslo se do ni nekolik tisic lidi. Nekolik tisic lidi spolecne delalo ranni dynamickou meditaci a odpoledne Kundalini. Nekolik tisic lidi se vecer schazelo v bilem. Za ta leta tech nekolik tisic lidi vytvorilo desitky, stovky tisic.
Kolik prozitku, kolik probuzenych emoci, kolik zablesku osviceni ?
V teto hale sedaval Osho na svem kresle a spontanne prednasel v meditaci o meditacich. Tady poprve predstavil Mystickou ruzi, tri tydenni meditacni terapii. Tady se s nim take sanjasini rozloucili na jeho ceste posledni.

"Osho nikdy nezemrel a nikdy se nenarodil, jenom navstivil na kratko tuto planetu".

Byla krasna, byla vzdusna, byla naplnena energii, ale byla zaroven nelegalni.
Podle stavebniho zakona, podle mestske regulacni vyhlasky na tomto miste nikdy takova stavba nemela byt. Tato cast mesta je urcena pro bydleni a ne pro spolecenske akce.
Delitkem je prave spojka od ulice Koregon Park k hlavnimu vchodu.
Tech dveste metru, ktere stare Budhahall chybelo k legalizaci bylo nekonecne dlouhych.
Manazeri Osho international komuny museli trochu obchazet zakon, aby hala mohla fungovat.Budhahall mela vzdycky charakter docasne stavby.

Dovedu si zive predstavit, kolik usili, penez a lesteni klik to stalo.

A ted se dostavame k te krasne indicke schizofrenii.
Hala byla temer demontovana, site byly stazeny, konstrukce castecne rozlozena. Jeste nad bilou mramorovou podlahou se klene dlouhy konstrukcni oblouk.

A ted ta schizofrenie. Meststi radni tvrdi, ze stavbu je potreba odstranit, protoze je nelegalni.
Duchovni autority, Indie je prevazne pod vlivem duchovnich autorit, tvrdi, ze stavba je posvatne misto a temer narodni pamatka, takze je nutne ji zachovat.

Z teto schizofrenie sanjasini vytezili maximum.
Na teto poloodstranene stavbe, vlastne jenom na mramorovych zakladech poradaji programy.
Dnes tam probihal latindance a na druhe strane starodavna cinska lukostrelba. Rano se tam cvici Taici a nebo si lide proste uzivaji nahodnych meditaci.

Vsechno je vyznam.
Zvlastni vyznam maji udalosti na takovych vymeditovanych mistech.Vsechno je vyznam a zaroven urceni.
Na zakladech stareho vznika nove. Byl odstranen balast a zaklady zustaly. Na rozhrani legality a nelegality se deje spontanni lidska aktivita.

K tomuto tematu jsem mel setkani a dlouhy rozhovor s jednim z nejvyznamnejsich (nejmocnejsich) clenu " vyboru jednadvaceti ", coz je vedeni Osho international komuny.
A ona mi mimo jine sdelila (byla to ona), ze nyni v komune presne oddeluji, co je Osho a jeho slovo a jeho prani a co jsou slova a predstavy jeho zaku nebo manazeru.

Toto ma prakticky dusledek.
Podstatne vice davaji volnost ostatnim Oshovym centrum v zahranici. Ta byla vzdycky nezavisla, ale Puna se snazila deni v techto centrech trochu ovlivnovat lpenim na urcitych nazorech a dogmatech.
Napriklad byl povinny Hiv test pro vsechny programy bez ohledu na typ a intimitu programu a bez ohledu na situaci v te ci one zemi.
Z vlastni zkusenosti vim, ze jsem nekolikrat hajil dramaturgii naseho centra.
Prosazoval jsem tvorbu novych terapii, kombinace Oshovych meditaci s umenim, s novymi prirodnelecebnymi smery, nove formy v podobe celorocnich vikendovych skol.

Drive jsem se setkal casto s nepochopenim, nyni rikaji "Delate to dobre" a "Kazdy ma svuj styl" a chteji se k nam do Lazanek podivat.
Mimochodem na pristi roky je domluveno nekolik celosvetove uznavanych terapeutu jako mezinarodni oziveni nasehu programu. Budou delat vicedenni a tydenni skupiny a bude to nejlacinejsi v Evrope.

Ano, kazdy ma svuj styl a nova doba si zada nove formy.
Oni odstranuji nadbytecny balast a nechavaji zaklady.Komentáře

Nejsi přihlášen/-á. Komentáře tady můžou číst a přidávat pouze přihlášení uživatelé.
29.11.2002 07:07
ano
09.12.2002 10:21
Po dlouhe dobe to tu procitam a neverim vlastnim ocim...takove sympaticke prekvapeni, jako b…

Přihlásit se

Chceš upozornění na Osho akce?
Pozvánky na Osho akce:
24.01.2019 OSHO Love Praha Ha OSHO Kundalini meditace je blahodárnou meditací pro moderního člověka – přestimulovaného různými podněty z venčí, žijící sedavým způsobem života a s hyperaktivní myslí. Vrací nazpátek k sobě, odlehčuje od napětí a vrací tělo-mysl zpátky do rovnováhy.
24.01.2019 Osho ShangriLa Esence lásky. 24.-27.1. Lektor: Bhagat, cena: 4750
03.02.2019 OSHO Love Praha Ha OSHo Meditační mejdan No.12. OSHO meditace, tanec, smích, hodování, potkávání se v tichu i oslavě, sdílení s přáteli,…. prostě nedělní Zorba-Buddha…:)
06.02.2019 OSHO Love Praha Ha Protančím se do ticha. Jak se může meditace stát součástí vašeho každodenního života? Meditace je tanec, meditace je cítit, meditace je být ve spojení se sebou. A to nás právě učí OSHO techniky, které dokazují, že meditace může být hravá, lehká a zábavná.
19.02.2019 Osho ShangriLa Umění zemřít. 19.-24.2. Lektor: Bhagat, cena: 7400
28.02.2019 Osho ShangriLa Oceánská matka. 28.2.-3.3. Lektor: Sananda, cena: 4950
08.03.2019 Praha Poznejte esenci a prohlubte své znalosti OSHO meditací a získejte jistotu v jejich vedení na výcviku se senior trenérkou Vatayanou (Puna). Naučíte se také jak být s lidmi v přítomnosti, komunikovat jasně a ze srdce, jak jít hlouběji a odpovídat na otázky.
15.03.2019 Osho ShangriLa Bardo. 15.-18.3. Lektor: Amar, cena: 4750
16.03.2019 OSHO Love Praha Ha Od medikace k meditaci. Seminář s Transomatickým léčením a OSHO meditacemi s Prem Yatrim Medikace pečují o tělo a meditace o ducha a mysl. Tělo a mysl jsou dva aspekty celistvosti. Fungují spolu jako jeden systém tělo-mysl.Meditace je léčení.
17.03.2019 Praha Pro ty, kdo už někdy byl na celodenní akci Emoční fitness CZ nebo na AUM meditaci z Osho Humaniversity je tu pozvánka na EF Intensive. Žádní nováčci, pouze zkušení. Intenzivní a kratší verze AUMu. Jarní emoční detox, příprava na změny a nový prostor.
18.03.2019 OSHO Love Praha Ha Rozpomínám si na sebe. Večírek s OSHO meditacemi v Maitrea. Někdy se snad i zahlédneme, ale lekneme se toho, nelíbí se nám to a tak právě OSHO meditace jsou velmi vhodné pro schopnost setrvat a podívat se ještě dál. Až tam, kde jsme opravdoví MY. A to vše
zobrazit všechny pozvánky na Osho akce