Nishkam: jaký (ne)bude osho.zde.cz?

nishkam 22.03.2002
Asi jste si všimli, že v poslední době na těchto stránkách nejsou nijak závratné změny. Dokonce se neaktualizují ani akce ani kontaktní informace. V šuplíku leží 2 nové překlady Oshových textů. Zkusím vám trochu popsat, jak k tomu došlo nebo spíše proč se to děje.
Takže od začátku. Stránky osho.zde.cz vznikly asi před 3 roky. Původně na adrese www.volny.cz/nishkam/osho, pak na http://jump.to/osho.cz a pak konecne na osho.zde.cz. Dnes jsou v doméně www.sannyas-on.net, respektive czech.sannyas-on.net nebo www.sannyas-on.net/czech.

Návštěvnost stránek po celou dobu rostla. Dnes je čte asi 40-60 lidí denně (100-500 otevřených stránek). Docela se povedlo vytvořit něco jako český Osho portál. Přispěla k tomu spousta lidí: Leela se podílela na tvorbě designu a obsahu, Darshan nám poslal skvělé překlady Oshových textů a příspěvky, Atmo nás celou dobu různě podporoval, dokonce se o tom kdysi bavil i v Osho International Foundation (to jsme si tenkrát naivně mysleli, že to bude k něčemu dobré), poslal nám spoustu příspěvků. Hodně přispěl také Richard a Aziza. Teď kromě Atma svá okénka udržují Amrit a Agar a samozřejmě i 2 Osho meditační centra. Spousta dalších lidí nás podporovala hlavně morálně a tím, že dodávali materiály. Žádná finanční podpora se nikdy neobjevila.

Celý projekt začala sponzorovat naše firma Sannyco Int., s.r.o. To nám právě dovolilo zaregistrovat vlastní stabilní doménu a zaplatit komerční hosting. Komerční hosting umožnil statické stránky převést na dynamické tak, že se na tvorbě obsahu podílí několik lidí. Když to řeknu srozumitelně, kvůli komečnímu hostingu máme všechna ta okýnka, příspěvky s komentáři, guestbook, možnost on-line zápisu do časti Drby a Inzeráty.

A teď k věci. Časy se mění. Podnikání na internetu dnes není až tak výnosný kšeft. V této situaci fakt nemáme prostředky ani čas se tolik věnovat osho.zde.cz. Bohužel většina lidí je už zvyklá dostávat na internetu vše zdarma. :-(

Pořád nám někdo posílá prosbu něco přidat nebo opravit na stránkach. Musím to říct jednoduše "Sorry, nemám čas". Navíc ty stránky by znovu chtěly předělat, začistit, přidat více interaktívních prvků, ale odpověď je stejná - "Sorry, nemám čas". Moc mě to mrzí, že se to děje, a proto bych chtěl tuto trapnost ukončit.

Ukončit však neznamená stránky úplně zrušit. Tady jsou možnosti, co se s tím dá dělat.

1. Pokud by se nám povedlo dát peníze dohromady, mohli bychom pokračovat stejně jako doposud.
2. Pokud by těch peněz bylo více než jen na pokrytí nákladů spojených s registrací domény a hostingem, pak by se zaplatila práce na vyčištění a vylepšení stránek. Mimo jiné jako první věc by se tam objevila možnost přidávat pozvánky na akce on-line, možnost měnit údaje v kontaktním seznamu on-line atd.
3. Pokud tímhle neoslovíme dostatečný počet lidí, nebo bude málo peněz, pak stránky výrazně zredukujeme. Necháme hlavně pozvánky na akce a nejdůležitější informace o Oshovi.
4. Poslední možnost je, že stránky předáme na starost někomu úplně jinému. Pokud se domluvíme na několika důležitých bodech, pak to případnému zájemci předáme i se vším obsahem.

A teď to přijde. :-) Jakže ty peníze můžeme dát dohromady. Napíšu vám, co mě napadá:

- myslím, že se to dá relatívně elegantně vyřešit tím, že koupíte od nás email v doméně sannyas-on.net. Hodí se to všem, kdo používá e-mail "zadarmo", třeba volny.cz, atlas.cz, centrum.cz atd. nebo ještě nemá email žádný nebo pouze firemní a chce další soukromý. Dostanete tak pěkně znějící sanjásinský "internetional" email za pouhých 365,- Kč ročně, tudiž 1,- Kč denně.

- nebo si necháte u nás vyhotovit vlastní webové stránky s provozem v doméně sannyas-on.net, to znamená, že vaše adresa bude XXX.sannyas-on.net. O cenách se informujte emailem.

- samozřejmě nám můžete poslat peníze jako sponzorský dar

- zavedeme stránku Sponzoři a budete-li chtít, umístíme tam informace o vás s popisem, případně odkazem na vaše WWW.


Jak platit:

1. složenkou typu C na adresu

Sannyco Int., s.r.o.
Lažany 57,
364 52 Žlutice

2. převodem na účet ČSOB č. 12020973/0300. Jako variabilní symbol uveďte 0540, konstantní symbol: 0308, název účtu: Sannyco Int., s.r.o.

3. z ciziny kreditní kartou. Uděláte to na stránce www.rebelliousspirit.com/main.php?part=_s/payment

Nezapomeňte nám pak napsat na czech@sannyas-on.net, jakou adresu chcete (co před zavináčem) kolik a kdy jste poslali peněz. Do zprávy pro příjemce rovněž uveďte "pro sannyas-on.net" a jméno, pokud nechcete zůstat v anonymitě.

Tak to je zatím vše. Doufám, že se z toho brzy vymotáme a stránky budou lepší a pěknější.

S láskou Nishkam

Komentáře

Nejsi přihlášen/-á. Komentáře tady můžou číst a přidávat pouze přihlášení uživatelé.
25.03.2002 22:54
Tak a jednoho rychleho sponzora mame... Najde se jeste nekdo? Nishkam.
23.04.2002 18:06
Tak, a je to. Pokracujeme dal. Pokud vas tato zprava tesi, podekujte hlavne Antarovi a taky …
10.07.2002 15:24
Hele a co takhle ušetřit na hostingu. Naplatit arachne za hostování a přejít s doméno…
12.07.2002 22:04
Diky za dobry napad. Pipni.cz vypada skvele :-) Priznam se vsak, ze jsem docela skeptick…

Přihlásit se

Chceš upozornění na Osho akce?
Pozvánky na Osho akce:
09.03.2018 Praha Otevírání srdce - Přijďte na tento třídenní seminář, kde v naprosto chráněném a podpůrném prostředí dovolíme, aby se naše srdce ponořilo do své pravdy. Budeme mu věnovat čas a prostor, osvobodíme srdce od fyzického a emočního stresu.
11.03.2018 Praha Emoční fitness CZ, společenská AUM meditace z Osho Humaniversity. Velmi intenzivní a zároveň zábavná forma práce s emocemi skrze prožitek a tělo.
22.03.2018 Osho ShangriLa Transformace traumatu. 22.-25.3. Lektor: Mouji, cena: 5250
31.03.2018 Osho ShangriLa Satori. 31.3.-6.4. Lektor: Ganga, cena: 13550
10.04.2018 Osho ShangriLa NLP Master a hypnóza podle Ericksona pro pokročilé - výcvik. první blok 10.-15.4. Lektor: Bhagat, cena: zašleme podrobnosti na požádání
28.04.2018 Osho ShangriLa Svoboda, důvěra, vedení. 28.4.-2.5. Lektor: Bhagat, cena: 6150
08.05.2018 Osho ShangriLa Dech - zdroj živosti a celistvosti. 8.-13.5. Lektor: Bhagat, cena: 7250
02.06.2018 Osho ShangriLa Osho Born Again (znovuzrození). 2.-9.6. Lektor: Amar, cena: 6550
15.06.2018 OSHO Love Praha Ha Osho Love meditační víkend s Yatri v Orlických horách. Zažít sebe ve své skutečné energii, očištěn, rozezvučen a roztančen. Víkend plný oslavy, hlubokého ticha a proudící lásky. OSHO aktivní meditace, tantrické techniky z knihy Book of Secret, bytí spolu.
21.06.2018 OSHO Love Praha Ha OSHO No Mind: 7-denní meditativní terapie v běžném životě.Skvělá příležitost očistit mysl od nánosů každodenního života a tak vstoupit do hlubokého ticha za myslí. Je to jedna z technik, která nám umožňuje osvobodit se od závislosti na potřebě terapeuta.
22.06.2018 Osho ShangriLa Více než dotek, úroveň 1. 22.-27.6. Lektor: Praphulla, cena: 9750
zobrazit všechny pozvánky na Osho akce