Nishkam: jaký (ne)bude osho.zde.cz?

nishkam 22.03.2002
Asi jste si všimli, že v poslední době na těchto stránkách nejsou nijak závratné změny. Dokonce se neaktualizují ani akce ani kontaktní informace. V šuplíku leží 2 nové překlady Oshových textů. Zkusím vám trochu popsat, jak k tomu došlo nebo spíše proč se to děje.
Takže od začátku. Stránky osho.zde.cz vznikly asi před 3 roky. Původně na adrese www.volny.cz/nishkam/osho, pak na http://jump.to/osho.cz a pak konecne na osho.zde.cz. Dnes jsou v doméně www.sannyas-on.net, respektive czech.sannyas-on.net nebo www.sannyas-on.net/czech.

Návštěvnost stránek po celou dobu rostla. Dnes je čte asi 40-60 lidí denně (100-500 otevřených stránek). Docela se povedlo vytvořit něco jako český Osho portál. Přispěla k tomu spousta lidí: Leela se podílela na tvorbě designu a obsahu, Darshan nám poslal skvělé překlady Oshových textů a příspěvky, Atmo nás celou dobu různě podporoval, dokonce se o tom kdysi bavil i v Osho International Foundation (to jsme si tenkrát naivně mysleli, že to bude k něčemu dobré), poslal nám spoustu příspěvků. Hodně přispěl také Richard a Aziza. Teď kromě Atma svá okénka udržují Amrit a Agar a samozřejmě i 2 Osho meditační centra. Spousta dalších lidí nás podporovala hlavně morálně a tím, že dodávali materiály. Žádná finanční podpora se nikdy neobjevila.

Celý projekt začala sponzorovat naše firma Sannyco Int., s.r.o. To nám právě dovolilo zaregistrovat vlastní stabilní doménu a zaplatit komerční hosting. Komerční hosting umožnil statické stránky převést na dynamické tak, že se na tvorbě obsahu podílí několik lidí. Když to řeknu srozumitelně, kvůli komečnímu hostingu máme všechna ta okýnka, příspěvky s komentáři, guestbook, možnost on-line zápisu do časti Drby a Inzeráty.

A teď k věci. Časy se mění. Podnikání na internetu dnes není až tak výnosný kšeft. V této situaci fakt nemáme prostředky ani čas se tolik věnovat osho.zde.cz. Bohužel většina lidí je už zvyklá dostávat na internetu vše zdarma. :-(

Pořád nám někdo posílá prosbu něco přidat nebo opravit na stránkach. Musím to říct jednoduše "Sorry, nemám čas". Navíc ty stránky by znovu chtěly předělat, začistit, přidat více interaktívních prvků, ale odpověď je stejná - "Sorry, nemám čas". Moc mě to mrzí, že se to děje, a proto bych chtěl tuto trapnost ukončit.

Ukončit však neznamená stránky úplně zrušit. Tady jsou možnosti, co se s tím dá dělat.

1. Pokud by se nám povedlo dát peníze dohromady, mohli bychom pokračovat stejně jako doposud.
2. Pokud by těch peněz bylo více než jen na pokrytí nákladů spojených s registrací domény a hostingem, pak by se zaplatila práce na vyčištění a vylepšení stránek. Mimo jiné jako první věc by se tam objevila možnost přidávat pozvánky na akce on-line, možnost měnit údaje v kontaktním seznamu on-line atd.
3. Pokud tímhle neoslovíme dostatečný počet lidí, nebo bude málo peněz, pak stránky výrazně zredukujeme. Necháme hlavně pozvánky na akce a nejdůležitější informace o Oshovi.
4. Poslední možnost je, že stránky předáme na starost někomu úplně jinému. Pokud se domluvíme na několika důležitých bodech, pak to případnému zájemci předáme i se vším obsahem.

A teď to přijde. :-) Jakže ty peníze můžeme dát dohromady. Napíšu vám, co mě napadá:

- myslím, že se to dá relatívně elegantně vyřešit tím, že koupíte od nás email v doméně sannyas-on.net. Hodí se to všem, kdo používá e-mail "zadarmo", třeba volny.cz, atlas.cz, centrum.cz atd. nebo ještě nemá email žádný nebo pouze firemní a chce další soukromý. Dostanete tak pěkně znějící sanjásinský "internetional" email za pouhých 365,- Kč ročně, tudiž 1,- Kč denně.

- nebo si necháte u nás vyhotovit vlastní webové stránky s provozem v doméně sannyas-on.net, to znamená, že vaše adresa bude XXX.sannyas-on.net. O cenách se informujte emailem.

- samozřejmě nám můžete poslat peníze jako sponzorský dar

- zavedeme stránku Sponzoři a budete-li chtít, umístíme tam informace o vás s popisem, případně odkazem na vaše WWW.


Jak platit:

1. složenkou typu C na adresu

Sannyco Int., s.r.o.
Lažany 57,
364 52 Žlutice

2. převodem na účet ČSOB č. 12020973/0300. Jako variabilní symbol uveďte 0540, konstantní symbol: 0308, název účtu: Sannyco Int., s.r.o.

3. z ciziny kreditní kartou. Uděláte to na stránce www.rebelliousspirit.com/main.php?part=_s/payment

Nezapomeňte nám pak napsat na czech@sannyas-on.net, jakou adresu chcete (co před zavináčem) kolik a kdy jste poslali peněz. Do zprávy pro příjemce rovněž uveďte "pro sannyas-on.net" a jméno, pokud nechcete zůstat v anonymitě.

Tak to je zatím vše. Doufám, že se z toho brzy vymotáme a stránky budou lepší a pěknější.

S láskou Nishkam

Komentáře

Nejsi přihlášen/-á. Komentáře tady můžou číst a přidávat pouze přihlášení uživatelé.
25.03.2002 22:54
Tak a jednoho rychleho sponzora mame... Najde se jeste nekdo? Nishkam.
23.04.2002 18:06
Tak, a je to. Pokracujeme dal. Pokud vas tato zprava tesi, podekujte hlavne Antarovi a taky …
10.07.2002 15:24
Hele a co takhle ušetřit na hostingu. Naplatit arachne za hostování a přejít s doménou na ho…
12.07.2002 22:04
Diky za dobry napad. Pipni.cz vypada skvele :-) Priznam se vsak, ze jsem docela skeptick…

Přihlásit se

Chceš upozornění na Osho akce?
Pozvánky na Osho akce:
24.01.2019 OSHO Love Praha Ha OSHO Kundalini meditace je blahodárnou meditací pro moderního člověka – přestimulovaného různými podněty z venčí, žijící sedavým způsobem života a s hyperaktivní myslí. Vrací nazpátek k sobě, odlehčuje od napětí a vrací tělo-mysl zpátky do rovnováhy.
24.01.2019 Osho ShangriLa Esence lásky. 24.-27.1. Lektor: Bhagat, cena: 4750
03.02.2019 OSHO Love Praha Ha OSHo Meditační mejdan No.12. OSHO meditace, tanec, smích, hodování, potkávání se v tichu i oslavě, sdílení s přáteli,…. prostě nedělní Zorba-Buddha…:)
06.02.2019 OSHO Love Praha Ha Protančím se do ticha. Jak se může meditace stát součástí vašeho každodenního života? Meditace je tanec, meditace je cítit, meditace je být ve spojení se sebou. A to nás právě učí OSHO techniky, které dokazují, že meditace může být hravá, lehká a zábavná.
19.02.2019 Osho ShangriLa Umění zemřít. 19.-24.2. Lektor: Bhagat, cena: 7400
28.02.2019 Osho ShangriLa Oceánská matka. 28.2.-3.3. Lektor: Sananda, cena: 4950
08.03.2019 Praha Poznejte esenci a prohlubte své znalosti OSHO meditací a získejte jistotu v jejich vedení na výcviku se senior trenérkou Vatayanou (Puna). Naučíte se také jak být s lidmi v přítomnosti, komunikovat jasně a ze srdce, jak jít hlouběji a odpovídat na otázky.
15.03.2019 Osho ShangriLa Bardo. 15.-18.3. Lektor: Amar, cena: 4750
16.03.2019 OSHO Love Praha Ha Od medikace k meditaci. Seminář s Transomatickým léčením a OSHO meditacemi s Prem Yatrim Medikace pečují o tělo a meditace o ducha a mysl. Tělo a mysl jsou dva aspekty celistvosti. Fungují spolu jako jeden systém tělo-mysl.Meditace je léčení.
17.03.2019 Praha Pro ty, kdo už někdy byl na celodenní akci Emoční fitness CZ nebo na AUM meditaci z Osho Humaniversity je tu pozvánka na EF Intensive. Žádní nováčci, pouze zkušení. Intenzivní a kratší verze AUMu. Jarní emoční detox, příprava na změny a nový prostor.
18.03.2019 OSHO Love Praha Ha Rozpomínám si na sebe. Večírek s OSHO meditacemi v Maitrea. Někdy se snad i zahlédneme, ale lekneme se toho, nelíbí se nám to a tak právě OSHO meditace jsou velmi vhodné pro schopnost setrvat a podívat se ještě dál. Až tam, kde jsme opravdoví MY. A to vše
zobrazit všechny pozvánky na Osho akce