Vedant: Ve Vnitřním Kruhu: Uchování 24 karátové ryzosti Osha.

God 20.10.2001
Přeloženo z anglického webzinu Osho Pulse

Výňatek z rozhovoru se Sw. Satya Vedant.

Osho mě zavolal na schůzku den po mém návratu do Poony v červnu 1989. Byl jsem uveden do pokoje vedle Jeho ložnice, kde zvykl snídat a obědvat. Stále si pamatuji, že Jeho přítomnost byla velice zářící; byl křehký a jemný, ale přesto živý a silný.

Osho mě zavolal na schůzku den po mém návratu do Poony v červnu 1989. Byl jsem uveden do pokoje vedle Jeho ložnice, kde zvykl snídat a obědvat. Stále si pamatuji, že Jeho přítomnost byla velice zářící; byl křehký a jemný, ale přesto živý a silný.

Řekl mi: zničili můj sen. Mluvil o americké vládě, která Ho uvěznila a zničila ranč v roce 1985. Řekl: otrávili mne a musel jsem požádat sanjásiny, aby přestali nosit červenou a malu, protože byli pronásledováni.

V roce 1979 mne zavolal abych pomohl pracovat na jeho univerzitě v Poone; byl jsem s ním také na ranči, kde mi vysvětlil celou svoji vizi vzdělávání. Jako děkan, profesor a student jsem pracoval na několika amerických univerzitách.

A nyní opět v Pooně mi řekl, že mojí prací bude zprostředkovat jeho poselství lidem, že mojí prací bude pracovat s tiskem a internetem. Řekl: toto je nyní tvůj domov, tvoje rodina, tvoje práce.

Požádal Anandu, aby mi dal jedny z jeho nádherných hodinek. A příští den mi bylo řečeno, že jsem novým členem Vnitřního Kruhu. Věděl jsem, že Vnitřní Kruh je zde hlavně pro zajištění mezinárodní činnosti. Bylo mi řečeno abych přišel a sám se podíval jak funguje.

Vzpomínám si, že nějaký čas před tím než opustil tělo, nám Osho poslal zprávu, že je velice spokojen s naší prací a s naším rozhodovacím postupem. Poté co opustil své tělo, Amrito oznámil, že nás Osho instruoval abychom dosáhli jednomyslného rozhodnutí ohledně fungování a rozšíření komuny a Jeho práce.

Co se nás týče, zůstali jsme věrni Jeho vizi, Jeho pochopení, které nám dal. Mnohokrát řekl: udržte mne ve 24-karátové ryzosti, nedělejte žádné kompromisy s mou vizí, neřeďte ji. A také řekl: nejsem zboží, nejsem na prodej, tak mne nezkoušejte prodat, nedělejte ze mne obchod. Právě teď Vám dávám něco ohromně cenného. Lidem to bude trvat než to pochopí, ale to je v pořádku. Ale jenom proto, abych byl dostupný všem, mne neřeďte.

Takže úkolem pro nás je podpořit kreativitu a entusiasmus sanjásinů a při tom se nedopustit kompromisů s oshovou vizí. Například někdo v oshovu centru může chtít dělat jiný druh meditace. Musíme zajistit, že zůstaneme věrni meditacím, které vytvořil Osho.

Snažíme se posuzovat každou událost velice objektivně, bez odsuzování tak, aby mohlo vzniknout společné porozumění. Lidé nahlížejí události takovým způsobem, že se to stane konstruktivní a pozitivní pomocí jejich růstu.

Dovolte abych popsal jak to probíhá u mne. Potřebuji si být jist, že nevnáším svoji mysl, svoje interpretace jako ospravedlnění mých názorů anebo neschopnosti vidět obraz, který On dává. Může být, že něco nevidím. Takže místo abych vnášel svoji mysl, radši se ujistím, že moje vědomí zůstává s vizí. Například: je zde určitý případ - mám svůj vlastní pohled - jako jednotlivec, založený na mé výchově, původu na všem co v sobě nesu. Zjevně tento pohled nemusí být v souladu s oshovou vizí, protože Jeho vize a Jeho vhled jsou úplně jiné. V tomto bodě, si moje vědomí musí položit otázku: chci ukázat co já vidím, anebo chci vidět co se On snaží ukázat? A právě zde je ta výzva: mít odvahu, být připraven vidět to, co nám On chce ukázat, spíše než to, co chceme vidět my.

Každý z nás přistupuje k tomuto úkolu v kontextu své práce, v kontextu vize, kterou nám Osho dal a v kontextu našich osobních podmíněností anebo chyb a nedostatků anebo slepých míst. Takže svým způsobem je to evoluční proces našeho růstu. Jsme schopni si navzájem pomáhat tak, abychom chápali Jeho vizi jasně a v její celistvosti.

Cítím se požehnán, že mohu chápat tímto způsobem. Jinak bych býval minul. Oshova přítomnost mi stále dává podporu, starostlivost, vhled, energii - jakkoliv to chcete nazvat. Cítím to velmi silně. A tak vychutnávám to co dělám. Opravdu se tím bavím.

Komentáře

Nejsi přihlášen/-á. Komentáře tady můžou číst a přidávat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se

Chceš upozornění na Osho akce?
Pozvánky na Osho akce:
18.12.2018 Kroměříž OSHO Kundalini meditace pravidelně 2x měsíčně v Kroměříži. Aktuální termíny najdete na www.riserostlin.cz. Těší se na vás Helena Hudečková, tel. 774 436 304, helena@riserostlin.cz.
19.12.2018 OSHO Love Praha Ha Zážitkový večer s neobvyklou meditací “Gibberish”. Naučíte se techniku, kterou můžete praktikovat ve svém každodenním životě a která vás osvobodí od urputných myšlenek a emocí. Vstoupíte pak do prostoru, kde zažijete hlubokou relaxaci a osvěžující ticho.
27.12.2018 Osho ShangriLa Prožitek jednoty. 27.12.2018-1.1.2019 Lektor: Bhagat, cena: 7250
29.12.2018 OSHO Love Praha Ha Tanec – Láska – Meditace. Meditační seminář před koncem roku. Skvělá příležitost odložit vše nepotřebné a udělat prostor pro nové. OSHO aktivní a tantrické meditace pro vnitřní klid vedoucí k objevení nevyčerpatelného zdroj radosti, lásky a svobody.
31.12.2018 OSHO Love Praha Ha OSHO Love Silvestr: „no East, no West, we are One“ Spolu s přáteli z jiných kultur a jiných jazyků vás zveme na oslavu. Ochutnávka OSHO meditativních terapií, meditace: Kundaliní, Večerní setkání s Oshem, Půlnoční most. A spousta muziky, tance, sdílení.
03.01.2019 OSHO Love Praha Ha OSHO No Mind: 7-denní meditativní terapie v běžném životě.Skvělá příležitost očistit mysl od nánosů každodenního života a tak vstoupit do hlubokého ticha za myslí. Je to jedna z technik, která nám umožňuje osvobodit se od závislosti na potřebě terapeuta.
24.01.2019 Osho ShangriLa Esence lásky. 24.-27.1. Lektor: Bhagat, cena: 4750
14.02.2019 Indie Neuvěřitelná Indie. Zveme vás na cestu za poznáním sebe a poznáním kousku Indie, místa, kde se meditace stávají běžnou součástí každodenního života. Cestou vás provede Sandipa a zavede vás do prostoru mimo veškerá očekávání. V Indii je možnéfakt cokoli.
19.02.2019 Osho ShangriLa Umění zemřít. 19.-24.2. Lektor: Bhagat, cena: 7400
28.02.2019 Osho ShangriLa Oceánská matka. 28.2.-3.3. Lektor: Sananda, cena: 4950
08.03.2019 Praha Poznejte esenci a prohlubte své znalosti OSHO meditací a získejte jistotu v jejich vedení na výcviku se senior trenérkou Vatayanou (Puna). Naučíte se také jak být s lidmi v přítomnosti, komunikovat jasně a ze srdce, jak jít hlouběji a odpovídat na otázky.
zobrazit všechny pozvánky na Osho akce