Příspěvky přátel Osho

Ukázka z knihy Tantrická láska

Meditace
Novou knihu Tantrická láska přeložila Helena Unmani, vyšla v červnu 2006!
celý článek... 0 komentářů | přečteno 18289 krat

Nishkam: Jak ziskat sannyas jmeno

Osho
POZOR: Tento clanek je velmi stary! Uz neplati! Jestli chces nove jmeno, jdi na neosannyas.org a tam si sam/a nejake vyber. :) Pripadne vyhledej setkani s lidmi, kteri rozdavaji jmena.
celý článek... 11 komentářů | přečteno 9953 krat

Dopis od Michala

tadyted
priznam sa ze mam pocit akoby som pisal jednostranne, akoby som chcel o niecom presviecat. a este sa aj priznam ze ties sa vo mne v dialke vynara ego, ten pocit ked ti niekto napise: "mas pravdu, fakt pises zaujmavo" a tiez hladam scasti aj pochvalu.
celý článek... 4 komentáře | přečteno 8991 krat

Překlad knihy

Osho
před týdnem jsem si koupil novou knížku "Osho o zenu", jako člověk praktikující několik let zazen, jsem byl zvědavý, jak se mistr Osho se zenem vyrovná, považuji ho spíše za učitele jógy.
celý článek... 3 komentáře | přečteno 9674 krat

Dotaz od Toma

tadyted
Dostali jsme tento dotaz od Toma. Máte-li k tomu co sdělit, pak Vaše odpověď může projasnit situaci více lidem.
celý článek... 14 komentářů | přečteno 9325 krat

(Sanjása, Juchůůů): Přišel čas...

Tvorba
..přišel čas, abych vás přátelé opustil. Hluboce vám všem děkuji, že jste si se mnou hráli, bylo to úžasné!
Dlouho jsem si zde hrál na písečku s krásnými hračkami-lopatičky, hráběmi, kýblíčky, lžičkami a hlavně s vámi. Přišel čas si vzít svůj kyblíček, lopatičku, hrábě(na úpravu mého písečku) a jít svou cestou, ke svému písečku...
celý článek... 15 komentářů | přečteno 8478 krat

Den po dni (Hafiz, Meezek, Andam)

Zápisky z cest
Píšu naposledy na tento server. Věřím, že existuje mnoho cest a všechny nakonec vedou do jediného cíle. A věřím tomu, že každá bytost je originálem a má v sobě dědičnou touhu dosáhnout osvobození z pout sansáry. Strávil jsem zde kus svého života a je čas odejít. Nechat promlouvat druhé, všichni mají dary, které mohou přinést požehnání a úlevu. Tím nejdražším a nejcenějším jste vy sami a na vás nejvíce záleží. Protože jen vy můžete odemknout poslední bránu a vstoupit - sami. A já se vroucně modlím ať se vám to povede, ať se to povede alespoň vám. Jděte ve šlápějích Osha. Tráva ještě nestačila zarůst cestu.
celý článek... 17 komentářů | přečteno 8716 krat

Vůně ( pozor - napsal to asi ten Hafiz - nečíst ! )

tadyted
Buddha mluvil o velké původní prázdnotě. Zdroji, který je neohraničený, nekonečný, který je nepojmenovatelný. Vše, naprosto vše, emoce, formy, mysl, činnost pochází z této nicoty. Nic nebylo přineseno, přidáno. Celý svůj smyslový, fyzický život, zasvěcujeme ledu, tříšti, páře, vlnám. Objektům jediného subjektu – oceánu. Vstřebáváme učení, meditujeme, pracujeme, milujeme se. Naše smysly nedokážou objevit původní zdroj, protože sami jsou produktem zdroje. Z nicoty povstalo vše, vše mění formy, nikdy se ale nic skutečně nezměnilo. Nic skutečně neexistuje.
celý článek... 5 komentářů | přečteno 7116 krat

Klíč

Meditace
Něžně a polehoučku opět natahuješ třesoucí se ruku po zrezavělém klíči. Nemůžeš se probrat a přesto máš ten zvláštní pocit, že je dávno pryč. Nezdá se ti to ? Přesto nemůžeš poručit vlastním nohám a tělo se nedokáže pohnout z místa. Ten klíč je přímo před tebou a ty ho tolik toužíš vzít a vsunout do masivního zámku jediných dveří. Je tvůj, byl tvůj, ty jsi ho kdysi dávno pověsil tak vysoko, na zatlučenou skobu.Kolik jsi čekal životů ? Jeden, tisíce, nekonečné množství, celou věčnost ?
celý článek... 15 komentářů | přečteno 6429 krat

Proudy

Osho
Četl jsem pár zuřivých a nepřátelských útoků na Osha. Pokud odstraním fanatické náboženské polemiky věřících, kteří by zmasakrovali každého odpůrce jejich boha, tak se nakonec některým názorům nedivím. Ovšem za jednoho jediného předpokladu. Že neznám jeho knihy, neznám jeho meditace a chuť sanjásinů.
celý článek... 5 komentářů | přečteno 6932 krat

Chrám

Zápisky z cest
Bůh nikdy nevyhnal své vlastní děti z ráje. Neboť každé, nově narozené dítě, přichází z této dimenze. Vždyť právě bezpečné lůno matky je dokonalou svatyní a vlastní fyzické zrození je šokem a trýzní. Každá matka je Bohem a každá matka s láskou vypudí své dítě do cizího, nevlídného světa. Není v tom nenávist a zloba. Je potřebné projít zrcadlovým bludištěm smyslového světa a formovat měnící se tvář absolutna.
celý článek... 11 komentářů | přečteno 6258 krat

Meeezek : Jsem debil ?

terapie
Jsi debil, meezku! Je to tak jednoduché. Kde začíná bolest ? D – ještě ne. DE – taky ne. DEB – stále ne, nerozumím. DEBI – nějaké jméno ? DEBIL – á, dotknul jsem se hranice bolesti. Jsi debil meezku! A je to tady.
celý článek... 10 komentářů | přečteno 6964 krat

Perutě

Zápisky z cest

Co můžeme dělat a kterou cestu si zvolit ? Jak rozpoznat své božství, probudit se do skrytého a blaženého světa ? Tolik mistrů o tom mluvilo s napřaženou náručí. Kde je ta brána a kdo by nechtěl vstoupit?Kdo by netoužil spočinout navždy v mateřské, konejšivé náruči existence.

celý článek... 15 komentářů | přečteno 5425 krat

Meezek - Hafiz : Sudičky

Zápisky z cest

Těžko se vleču do postele a po nesmírně únavném dnu usínám. To co přichází není spravedlivým spánkem a malou milosrdnou smrtí kutající v hlubinách říše podvědomí. Tělo těžkne a víčka se třepetají v dusném letním vzduchu. Podobá se to více bezvědomí. Náhle přichází první host z mnoha této zvláštní noci.

celý článek... 4 komentáře | přečteno 5531 krat

Meezek : Jehovisti a jiní přisluhovači pekla

terapie

Každé ráno o ně zakopávám. O ty fanatické zrůdy s barevným časopisem v pazourech. Je na nich spásný návod pro jejich duté palice – Probuďte se. Mluvím o satanech nejhoršího kalibru – o Jehovistech. Sami se za svoji zkázonosnou činnost stydí. Klopí oči. Manipulace, kterou používají, je drtivá. Je postavena na lidském strachu. Právě oni znásilnili jak Boha, tak Ježíše.

celý článek... 28 komentářů | přečteno 10719 krat

Meezek : Zombie a jiní pošuci

terapie

Moje drahá přítelkyně se vrátila z několika denního pobytu u mistra Dobeše. Je úplně naruby, z uší ji lezou hadi, na hlavě má zapáchající hnůj a z úst ji vytéká močůvka. Ale je se svým zjevem spokojená. Rozumí si. Nové názory vykopnou ty staré a vždy spustí lavinu nadějí, úlevy a porozumění. Tak vypadá setkání s rohatým. On ví jak napumpovat pomalu působící jed měnící živou bytost v zombie v divadelní hře nazvané duchovní cesta.

celý článek... 14 komentářů | přečteno 5352 krat

Padlí andělé

Osho
Jsme nesmírně tvrdě zkoušeni. Vysušeni žízní, poblázněni novými nadějemi, čerpající ze studnice vlastní energie se stále znovu a znovu vydáváme na cestu. Je to nekončící pouť zatracení. Míjíme sami sebe a prožíváme tristní pocit vlastního neporozumění. Co je na konci našeho snažení – pochopení, osvícení, naplnění, klid, láska ? Neznáme jediný, dokonalý vzorec myšlení, klíč, který vše náhle vyřeší ? On není. Toužíme po lidském přátelství, po doteku, po uznání. Neznáme sami sebe. Neznáme říši ticha, niterní svět rozkládající se v hranicích našeho bytí. Jednoho dne přijde obrovská únava, přesycenost, nesmyslnost přesvědčení a nebude to vítězství.
celý článek... 18 komentářů | přečteno 6566 krat

Myztic: Mé znovuzrození :-)

tadyted
Je tomu pár let, co se něco stalo. Bylo mi 16 let. Najednou jsem si uvědomil, že život nestojí za nic, nic jsem nikdy po všech těch promarněných životech nezískal, ba jen ztratil. Všechno to bylo k ničemu - společnost, život, lidé, všechno. Rozhodnul jsem se tedy, že se zabiji a ukončím mou bídnou existenci. Plánoval jsem, že se v brzké době zabiji - otrávím v lese. Prožíval jsem ohromná muka.
celý článek... 25 komentářů | přečteno 6481 krat

Entity

Osho
Nesprávně řečeno, vnímám tři entity. Jednou je ta zvláštní látka, energie, která oživuje naše fyzické tělo a vše živé. Ta druhá je hmota, kterou vnímáme všude kolem nás. Ta třetí je schopnost samostatného přemýšlení, schopnost vidět, rozeznávat a třídit rozdíly.
celý článek... 3 komentáře | přečteno 6154 krat

Neviditelná propast

Meditace
Život je řeka. Důstojně plynoucí ke společnému cíli, oceánu sjednocení a pochopení. Mnoho Mistrů poukazovalo na skutečnost, že jednou oceán pohltí všechny živé bytosti. Bez vyjímky. Makrokosmos se sestává z nespočetného množství mikrokosmů, širokého spektra barev, tvarů, energetické úrovně a vlastního poslání. Mezi ničím není rozdíl. Vše vzešlo z jediného, neohraničeného, neviditelného zdroje. Učíme se.
celý článek... 25 komentářů | přečteno 5443 krat

Co pro mě znamenal Osho ?

Osho
Všechna náboženství a duchovní cesty mají společný základ. Je jím přirozená touha objevit hlubší význam naší pozemské existence. Nemůže existovat špatné a správné náboženství. A už vůbec ne vyjímečnost té nebo oné cesty. Jsou různé pohledy na Boha. Protože většina náboženství vznikala v pradávných dobách a lidé měli potřebu vysvětlit různé přírodní úkazy, vznikl Bůh nebo celé skupiny božstev, jako oddělené entity od běžný lidských tvorů. Proto Osho tvrdil, že Bůh neexistuje. Měl pravdu.
celý článek... 3 komentáře | přečteno 5122 krat

Střet světů

tadyted
Má drahá přítelkyně má velké problémy. Máme společný zájem a tou je duchovnost. V tom si velmi dobře rozumíme. Patří mezi ty lidičky, které potkáváme na různých meditačních akcích. Jsou veselí, přátelští, milí a citliví. Má velmi mnoho přátel, kteří ji prostě milují pro její povahu a neutuchající ochotu pomáhat. Její vlastní rodina ji nerozumí.
celý článek... 5 komentářů | přečteno 5389 krat

Kapish: Dekujeme za pomoc!

tadyted
Ahoj všichni, moc Vás zdravíme a rádi bychom touto cestou poděkovali všem sannyasinům a přátelům Osha, kteří nám pomáhají při opravě našeho domku na Vysočině a také omluvit naší neúčast v poslední době na větších sannyasinských akcích.
celý článek... 2 komentáře | přečteno 5087 krat

Proč Osho ?

Osho
Osho nebyl násilníkem. Nebyl ani teroristou, partyzánem, kriminálníkem. Mohl být snad nazván fanatickým vůdcem a manipulátorem lidské mysli. Přesto získal neuvěřitelné množství nepřátel, zejména vlád a vlivných lidí.Osho měl břitký jazyk a zároveň byl nesmírně moudrý a inteligentní. Ale na to jsou přece politici zvyklí, proč ho tak nenáviděli? Ani satanisti, kteří obracejí křesťanství jak ponožku naruby, nebyli vystavováni takovému pronásledování. Vysvětlení je mnohem komplikovanější a závěr je jeho největším odkazem.
celý článek... 8 komentářů | přečteno 5415 krat

Světlé stránky Osha

Osho
Osho nic nezanechal. Pouze haldu filozofických, roztomilých a moudrých pojednání. Celý čas mátl své sannyásiny vlastním protiřečením. Proto odešel a nechal za sebou obrovský otazník. Puna ve své podobě je zvláštní místo k prodeji iluzí úžasného láskyplného světa. Jeďte na ono místo a nechte projevit své záporné emoce. Třeba v tu chvíli budete cítit bolest a vztek. Nebo zklamání. Nedělejte to v Puně. Za branou uvidíte pouze usměvavé zářící lidi. Tak jak to Mistr chtěl. Puna je velká hrobka, nic víc z ní nezbylo.
celý článek... 10 komentářů | přečteno 5297 krat

Prašule

Tvorba
Vrátím se do období směnného obchodu. Muselo to být velmi zdlouhavé, přivézt svůj dobytek na trh a směnit ho za potřebné věci. Tam někde z praktických důvodů vznikly peníze, oběživo. Dobře, já ti dnes dám tuto krávu a ty mně dáš příslib ve formě peněz, že dostanu za svou námahu adekvátní protislužbu. Potom nemusím na trh chodit tak často. Když přemýšlím, co skutečně peníze znamenají, tak dvě věci. Buď příslib hmotné potřebné věci, nebo také čas, pokud mluvíme o službě. Nakonec i čas je hmotou, protože provozování služeb je spojeno s nutností materiálního vybavení a když ne, ten kdo poskytuje službu musí minimálně jíst a pít. Tím jsem se dostal k tématu, co znamenají pro nás samotné peníze.
celý článek... 3 komentáře | přečteno 4608 krat

Svobodná vůle

Meditace

Používáme naší svobodnou vůli. Je účinným nástrojem našeho učení, ať se týká rozhodnutí nastoupit duchovní cestu, dosáhnout materiálního standartu, číst určité knížky nebo reagovat svobodně na situace, se kterými se setkáváme. Nikdo z éterických bytostí nesmí tento zákon porušit. Porušením by došlo k zhroucení celého učebního procesu. Svobodná vůle je naším požehnáním i prokletím.

celý článek... 0 komentářů | přečteno 6259 krat

Matka Lasana

Zápisky z cest

V sobotu jsem odjel na daršan k matce Lasaně do malé obce Vlčí pole. Nebylo to z Prahy daleko. Předtím jsem od přítelkyně dostal její malou brožuru a vonné tyčinky. Daršan byl organizován v hezkém zámku ve velké místnosti. Byla tam spousta lidí a velmi příjemná energie. Přišla Matka Lasana – hezká, drobná a mladá dívka.

celý článek... 30 komentářů | přečteno 16726 krat

Sw. Prem Hafiz : Co tu vlastně děláme ?

Když už máme tu nespornou „výhodu“, schopnost samostatného přemýšlení, rovnání myšlenek do srozumitelných vzorců, dar vyjadřování a naslouchání, měli bychom se dostat do stádia otázky „Co tu vlastně hledáme?“. Kdo jsme ? Můžeme to odmítnout a brát smrt jako něco prázdného, konečného a vlastně i nedůležitého. Musí to být děsivá představa – nic.
celý článek... 19 komentářů | přečteno 4209 krat

Samota ?

Meditace
Zpočátku jsem si nevěděl rady. Napsal jsem článek a dostal zamítavé nebo nepřátelské odpovědi. Na serveru, kde bych předpokládal velmi přátelskou atmosféru. Bylo to ode mne hloupé a naivní. Protože nakonec, co je motivací psaní? Co může kdokoliv, kdo projeví názor ,vlastně jiného očekávat? Pomalu si zvykám na samotu. Je to zvláštní samota.
celý článek... 4 komentáře | přečteno 5744 krat

Temné stránky Osha

Osho

Miluji Osha, miluji jeho filozofii, humor a knížky. Přesto jsou některé věci, které považuji za jeho temné stránky. Osho byl Ind. Narodil se, byl vychováván a získal vzdělání v Indii. Většina lidí včetně mě považuje Indii s její obrovskou historickou tradicí za duchovní zemi. Kéž by to byla pravda.

celý článek... 25 komentářů | přečteno 6809 krat

Starší články

Přihlásit se

Chceš upozornění na Osho akce?
Meditace AUM v Praze
Emoční fitness CZ
21. září 2019

Pozvánky na Osho akce:
25.10.2019 Osho ShangriLa Síla a vůle, radost a vnitřní klid. 25.-28.10. Lektor: Bhagat, cena: 4750
25.10.2019 Praha Víkendový výcvik Intuitivní OSHO Zen tarot s Vatayanou, senior lektorkou z indické Puny. OSHO Zen Tarot je transcedentální zenová hra, brána do našeho podvědomí i nadvědomí, bytí a srdce. Probudíme intuici k výkladu. Doprovázet nás budou OSHO meditace.
28.10.2019 Praha Přijďte na večerní seminář s názvem Od strachu k lásce - Otevření se živosti, který vede Ma Prem Sugandho. Přiblížíme se některým svým strachům, budeme se snažit je pochopit a učit se skrze ně. Večer bude ve Studiu Pro, Polská 6 - Praha Vinohrady.
05.11.2019 Osho ShangriLa Umění zemřít. 5.-10.11. Lektor: Bhagat, cena: 7400
22.11.2019 Lažany 22.-24. 11. 2019 Meditační vikend s Amar v Karavanserai. Je to skvělá příležitost ponořit se do vnitřní hloubky. Použijeme Oshovy aktivní meditace a také tiché meditace. Společně vytvoříme denní program, v němž bude prostor pro vaše přání.
22.11.2019 Osho ShangriLa Tanec duše. 22.-24.11. Lektor: Sananda, cena: 3050
27.12.2019 Osho ShangriLa Prožitek jednoty. 27.12.2019 - 1.1.2020 Lektor: Bhagat, cena: 7500
23.01.2020 OSHO Love Praha Ha Neuvěřitelná Indie. Zveme vás na cestu za poznáním sebe a poznáním kousku Indie, místa, kde se meditace stávají běžnou součástí každodenního života. Cestou vás provede Sandipa a zavede vás do prostoru mimo veškerá očekávání. V Indii je možnéfakt cokoli.