Meditace

OSHO: "Jste-li orientováni na tělo , existují cesty, jak dosáhnout Boha prostřednictvím těla, protože i ono patří Bohu. Cítíte-li, že jste orientováni na srdce, pak je vaší cestou modlitba. Cítíte-li, že jste orientováni intelektuálně, je vaší cestou meditace.
Mé meditace jsou však odlišné. Snažil jsem se vytvořit metody, které by mohly používat všechny tři typy. Je v nich mnoho těla, mnoho srdce a mnoho intelektu. Všechny tři spolu souvisí a všechny tři působí na různé lidi různým způsobem. Tělo, srdce, mysl - všechny mé meditace mají stejný směr. Začínají tělem, procházejí mysl a překračují ji."

Tipy pro meditaci

Nestarejte se, co na to ostatní

Neobávejte se řečí a pomluv. Člověk, který se stará o to, co si myslí ostatní se nikdy nedostane do svého nitra. Bude totiž tolik zaneprázdněn tím, co si druzí myslí nebo říkají.

Každý den

Meditujte každý den na stejném místě, ve stejnou dobu a vytvoříte si hlad po meditaci, jak uvnitř svého těla , tak i v mysli. Každý den v tomto zvláštním čase vyhrazeném pro meditaci se bude vaše tělo i mysl dožadovat meditace.

Speciální prostor

Užívejte ten svůj koutek pouze pro meditaci a nic jiného. Pak se tento prostor stane nabitým a bude na vás každý den čekat. Ten koutek vám bude nápomocen, vytvoříte v něm zvláštní vibraci a specifickou atmosféru s jejíž pomocí se dostanete hlouběji a hlouběji.

Ztraťte kontrolu

Nemějte strach, strach je bariéra. Jestliže budete pokračovat v chránění sebe sama, jak se chcete oddat? Obojí je protiklad. A kvůli tomuhle protikladu vyplýtváte veškeré vaše úsilí. Promarníte energii díky boji sami se sebou.

Buďte hraví

Radujte se z bláznovství, které z vás vychází. Pomozte mu, radujte se z něj, spolupracujte. Když napomůžeme realizaci vašeho šílenství, budete se cítit tak volní, tak beztížní a pocítíte takovou bystrost, jako byste byli dětmi.

Je to jenom fígl

Nechejte ego stranou - ať je velké nebo malé, nebojte se - staňte se pouze svědky vaší mysli. Čekejte a buďte klidní. Nespěchejte. Může to trvat několik dní, než zjistíte ten fígl. To je fígl! To není umění!

Zůstaňte v momentu

Kdykoliv zjistíte, že se vaše mysl hnula do budoucnosti nebo do minulosti, okamžitě se vraťte zpět, zpět do přítomnosti. Dělejte něco, buďte něčím, ale v přítomnosti.

Přihlásit se

Chceš upozornění na Osho akce?
Pozvánky na Osho akce:
28.04.2017 Osho ShangriLa Dech - pramen života. 28.4.-3.5. Lektor: Bhagat, cena: 7150
29.04.2017 Praha 2 OSHO aktivní meditace jsou nedílná součást 3hodinového workshopu Intimní jóga pro ženy a meditace. Dále pomalá (jin) jóga se zaměřením na pánevní dno a haru. Jsi srdečně zvána do Centra Magnolia, Ječná 15.
04.05.2017 Praha Večer s OSHO Mystickou růží, kterou nás provede Amar. Krátká a sladká ochutnávka třítýdenní meditativní terapie, která se koná v létě v ShangriLa meditačním centru. Přijďte se zasmát, zaplakat a spočinout v hlubokém tichu. Více info: sandiketa@gmail.com
06.05.2017 Praha Meditační mejdan č. 3 - 10: 00 - 22:00 OSHO meditace, jóga, tanec, meditace u křišťálových mís, potkávání se v tichu i oslavě, sdílení s přáteli,.... prostě sobotní Zorba-Buddha…:)
07.05.2017 Praha V rámci akce Emoční fitness CZ můžete vyzkoušet velmi silnou AUM meditaci, kterou vytvořil Veeresh z Osho Humaniversity. Okusíte intenzivní a zároveň zábavnou formu práce s emocemi skrze prožitek a vaše tělo.
10.05.2017 Osho ShangriLa Svoboda, důvěra, vedení. 10.-14.5. Lektor: Bhagat, cena: 6050
18.05.2017 Osho ShangriLa Vnitřní dítě. 18.-21.5. Lektor: Amar, cena: 4550
19.05.2017 Praha Chcete poznat OSHO meditace do hloubky? Chcete je facilitovat pro druhé? Certifikovaný výcvik vedení OSHO meditací s Vatayanou, senior lektorkou z OSHO meditačního resortu v Puně. Nácvik facilitace, sebezkušenost, manuál, uvolněná komunikace s účastníkem.
09.06.2017 Praha Devakant - koncert v Praze. 9.6. Lektor: Devakant, cena: 350
10.06.2017 Osho ShangriLa Mystérium: síla tvoření. 10.-11.6. Lektor: Devakant, cena: 2950
23.06.2017 Osho ShangriLa Více než dotek, úroveň 1. 23.-28.6. Lektor: Praphulla, cena: zašleme podrobnosti na požádání
zobrazit všechny pozvánky na Osho akce