Meditace

OSHO: "Jste-li orientováni na tělo , existují cesty, jak dosáhnout Boha prostřednictvím těla, protože i ono patří Bohu. Cítíte-li, že jste orientováni na srdce, pak je vaší cestou modlitba. Cítíte-li, že jste orientováni intelektuálně, je vaší cestou meditace.
Mé meditace jsou však odlišné. Snažil jsem se vytvořit metody, které by mohly používat všechny tři typy. Je v nich mnoho těla, mnoho srdce a mnoho intelektu. Všechny tři spolu souvisí a všechny tři působí na různé lidi různým způsobem. Tělo, srdce, mysl - všechny mé meditace mají stejný směr. Začínají tělem, procházejí mysl a překračují ji."

Tipy pro meditaci

Nestarejte se, co na to ostatní

Neobávejte se řečí a pomluv. Člověk, který se stará o to, co si myslí ostatní se nikdy nedostane do svého nitra. Bude totiž tolik zaneprázdněn tím, co si druzí myslí nebo říkají.

Každý den

Meditujte každý den na stejném místě, ve stejnou dobu a vytvoříte si hlad po meditaci, jak uvnitř svého těla , tak i v mysli. Každý den v tomto zvláštním čase vyhrazeném pro meditaci se bude vaše tělo i mysl dožadovat meditace.

Speciální prostor

Užívejte ten svůj koutek pouze pro meditaci a nic jiného. Pak se tento prostor stane nabitým a bude na vás každý den čekat. Ten koutek vám bude nápomocen, vytvoříte v něm zvláštní vibraci a specifickou atmosféru s jejíž pomocí se dostanete hlouběji a hlouběji.

Ztraťte kontrolu

Nemějte strach, strach je bariéra. Jestliže budete pokračovat v chránění sebe sama, jak se chcete oddat? Obojí je protiklad. A kvůli tomuhle protikladu vyplýtváte veškeré vaše úsilí. Promarníte energii díky boji sami se sebou.

Buďte hraví

Radujte se z bláznovství, které z vás vychází. Pomozte mu, radujte se z něj, spolupracujte. Když napomůžeme realizaci vašeho šílenství, budete se cítit tak volní, tak beztížní a pocítíte takovou bystrost, jako byste byli dětmi.

Je to jenom fígl

Nechejte ego stranou - ať je velké nebo malé, nebojte se - staňte se pouze svědky vaší mysli. Čekejte a buďte klidní. Nespěchejte. Může to trvat několik dní, než zjistíte ten fígl. To je fígl! To není umění!

Zůstaňte v momentu

Kdykoliv zjistíte, že se vaše mysl hnula do budoucnosti nebo do minulosti, okamžitě se vraťte zpět, zpět do přítomnosti. Dělejte něco, buďte něčím, ale v přítomnosti.

Pozvánky na Osho akce:
10.09.2016 Praha 4 Sobotní meditace: Dynamická (9.30-10.45) a Nadabrahma (11.00-12.00), KDY: sobota 10.9.2016, 9:30-12:00, KDE: studio Tensegrity, Hanušova 16, Praha 4 (5 min metro Pankrác, Budějovická), CENA: 250 Kč obě meditace, 150 Kč jedna meditace, SEBOU: šátek
07.10.2016 Praha 1, Nuevo, Senovážné nám.6 Výcvik vedení OSHO meditací s Vatayanou pro ty, kteří chtějí OSHO meditace facilitovat nebo hlouběji poznat pro sebe. 3.běh oblíbeného mezinárodně certifikovanéhu tréninku se zkušenou lektorkou z Puny. Nácviky facilitace, prezentace, sebezkušenost, manual
21.10.2016 Praha 8, Kamala, Náměstí dr. Holého 7 Sufijská cesta lásky s Atmanandou (Itálie) - budeme otevírat srdce univerzální lásce, podporovat svou životní sílu, své centrum a vědomí pomocí Osho meditací, zpěvu zikker a tanců univerzálního míru. Pátek večer a sobota celý den, lze přijít jen jeden den