Meditace

OSHO: "Jste-li orientováni na tělo , existují cesty, jak dosáhnout Boha prostřednictvím těla, protože i ono patří Bohu. Cítíte-li, že jste orientováni na srdce, pak je vaší cestou modlitba. Cítíte-li, že jste orientováni intelektuálně, je vaší cestou meditace.
Mé meditace jsou však odlišné. Snažil jsem se vytvořit metody, které by mohly používat všechny tři typy. Je v nich mnoho těla, mnoho srdce a mnoho intelektu. Všechny tři spolu souvisí a všechny tři působí na různé lidi různým způsobem. Tělo, srdce, mysl - všechny mé meditace mají stejný směr. Začínají tělem, procházejí mysl a překračují ji."

Tipy pro meditaci

Nestarejte se, co na to ostatní

Neobávejte se řečí a pomluv. Člověk, který se stará o to, co si myslí ostatní se nikdy nedostane do svého nitra. Bude totiž tolik zaneprázdněn tím, co si druzí myslí nebo říkají.

Každý den

Meditujte každý den na stejném místě, ve stejnou dobu a vytvoříte si hlad po meditaci, jak uvnitř svého těla , tak i v mysli. Každý den v tomto zvláštním čase vyhrazeném pro meditaci se bude vaše tělo i mysl dožadovat meditace.

Speciální prostor

Užívejte ten svůj koutek pouze pro meditaci a nic jiného. Pak se tento prostor stane nabitým a bude na vás každý den čekat. Ten koutek vám bude nápomocen, vytvoříte v něm zvláštní vibraci a specifickou atmosféru s jejíž pomocí se dostanete hlouběji a hlouběji.

Ztraťte kontrolu

Nemějte strach, strach je bariéra. Jestliže budete pokračovat v chránění sebe sama, jak se chcete oddat? Obojí je protiklad. A kvůli tomuhle protikladu vyplýtváte veškeré vaše úsilí. Promarníte energii díky boji sami se sebou.

Buďte hraví

Radujte se z bláznovství, které z vás vychází. Pomozte mu, radujte se z něj, spolupracujte. Když napomůžeme realizaci vašeho šílenství, budete se cítit tak volní, tak beztížní a pocítíte takovou bystrost, jako byste byli dětmi.

Je to jenom fígl

Nechejte ego stranou - ať je velké nebo malé, nebojte se - staňte se pouze svědky vaší mysli. Čekejte a buďte klidní. Nespěchejte. Může to trvat několik dní, než zjistíte ten fígl. To je fígl! To není umění!

Zůstaňte v momentu

Kdykoliv zjistíte, že se vaše mysl hnula do budoucnosti nebo do minulosti, okamžitě se vraťte zpět, zpět do přítomnosti. Dělejte něco, buďte něčím, ale v přítomnosti.

Chceš upozornění na Osho akce?
Pozvánky na Osho akce:
11.12.2016 Praha Ranní 3-hodinový workshop Oshových meditací. V neděli, od 10 do 13, ve Studiu Nuevo. Vede Nishkam. Začneme aktivní dynamickou meditací a po ní přidáme Chakra Sound. A večer od 19h Setkávání! Informace a přihlášky na osho.tady.info/praha
11.12.2016 Praha SETKÁVÁNÍ! Večer tance a networkingu od 19 do 21 hod. Tanec naboso, zábava, networking, setkání s přáteli a milovníky Osha. Pro účastníky ranních meditací nebo odpolední EFIntenzive zdarma. Přihlašovat se nemusíš, přijď. Těšíme se!
12.12.2016 Praha Karlín OSHO No Mind: 7-denní meditativní terapie v běžném životě Meditativní terapie jsou vrcholem Oshovy tvorby. Jsou posledními meditacemi, které Osho ve svém životě sestavil a dal světu po svém celoživotním vědeckém bádání a tvoření v oblasti meditace.
16.12.2016 Lažany 16.-18.12.2016 Meditační vikend s Amar v Karavanserai. Je to skvělá příležitost ponořit se do vnitřní hloubky. Použijeme Oshovy aktivní meditace a také tiché meditace. Společně vytvoříme denní program, v němž bude prostor pro vaše přání.
31.12.2016 Praha Karlín OSHO Love Silvestr: „no East, no West, we are One“ Spolu s přáteli z jiných kultur a jiných jazyků vás zveme na oslavu. Ochutnávka OSHO meditativních terapií, meditace: Kundaliní, Večerní setkání s Oshem, Půlnoční most. A spousta muziky, tance, sdílení.
06.01.2017 Praha 1, Karlova 25 Zvu tě na ochutnávku OSHO Born Again zdarma v 18:30 bez nutnosti předchozí registrace. OSHO Born Again je 7-denní meditativní terapie, ve které se znovuspojíme s kvalitami dítěte jako je nevinnost, radost, spontánnost, vitalita, ticho...
07.01.2017 Praha 1, Karlova 25 Meditativní terapie OSHO Born Again! 7-denní proces (2h denně od 19:00), při kterém se znovu spojíte s dětskými kvalitami jako spontánnost, radost, ticho, vitalita, zvědavost hravost. Během druhé hodiny budete sedět v tichu.
15.01.2017 Praha 1, studio Dance Perfect V rámci akce Emoční fitness CZ můžete vyzkoušet velmi silnou AUM meditaci, kterou vytvořil Veeresh - přímý žák Osha. Okusíte intenzivní a zároveň zábavnou formu práce s emocemi skrze prožitek a vaše tělo. Více informací a přihlášky na www.emocnifitness.cz
29.01.2017 Puna, Indie Zimní pobyt v OSHO meditačním resortu v indické Puně 15 dní v meditaci Nabídka pro každého, kdo hledá zklidnění, rád by se naladil na sebe sama, na své vnitřní zdroje (tvořivost, radost, přítomnost, ticho…) – celkově se očistil od nánosů běžného života
25.02.2017 Praha Meditační víkend Zpěv srdce: Sufijská cesta lásky s Atmanandou Čekají nás Osho sufijské meditace, zpěv ziker a tance univerzálního míru. Pomocí dervišovských vířivých tanců a extatické hudby si rozpomeneme, znovu zažijeme a poznáme, že kde je náš domov.
03.03.2017 Intuitivní OSHO Zen tarot s Vatayanou Naučte se intuitivně pracovat s OSHO Zen Tarot kartami na víkendu se senior lektorkou Vatayanou z Puny. Jak je OSHO Zen Tarot sestavený? Jak ho vykládat pro jednotlivce nebo skupinu? Jak využít svou intuici? Doprovázet nás budou OSHO meditace a tanec.
zobrazit všechny pozvánky na Osho akce